Ժամեր անց Երևանում վայրէջք կկատարի Չինաստանից Հայաստան տեղափոխվող բժշկական պարագաների և սարքավորումների խմբաքանակը՝ հատուկ չվերթով. Ավինյան 04/08/2020   20:10  |  Կորոնավիրուս
Ժամեր անց Երևանում վայրէջք կկատարի պարետատան նախաձեռնած հատուկ չվերթով Չինաստանից Հայաստան տեղափոխվող ՀՀ պետական միջոցների հաշվին ձեռքբերված, Չինաստանի պետական մարմինների, ինչպես նաև հայ և չինացի բարերարների կողմից նվիրաբերած բժշկական պարագաների և սարքավորումների խմբաքանակը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը։
《Ժամեր անց Երևանում վայրէջք կկատարի պարետատան նախաձեռնած հատուկ չվերթով Չինաստանից Հայաստան տեղափոխվող ՀՀ պետական միջոցների հաշվին ձեռքբերված, Չինաստանի պետական մարմինների, ինչպես նաև հայ և չինացի բարերարների կողմից նվիրաբերած բժշկական պարագաների և սարքավորումների խմբաքանակը.
120 հատ թոքերի արհեստական օդափոխման սարքեր,
2 թթվածնի մատակարարման կայան,
60 000 հատ թեստ,
60 000 հատ բժշկական դիմակ,
280 000 հատ պաշտպանիչ դիմակ,
20 000 հատ պաշտպանիչ ակնոցներ,
100 000 հատ պաշտպանիչ արտահագուստ, ինչպես նաև դեղամիջոցներ:
Տվյալ չվերթով Հայաստան են ժամանելու նաև օրեր շարունակ Չինաստանում Հայաստանի դեսպանությունում բնակվող ՀՀ երկու քաղաքացիներ, ովքեր անցնելու են 14-օրյա կարանտինային ռեժիմ:
Շնորհակալություն ենք հայտնում Չինաստանի կառավարությանը՝ թռիչքի իրականացմանն աջակցելու համար, ինչպես նաև գործընթացում ներգրավված գերատեսչություններին:
Առանձնահատուկ շնորհակալություն թռիչքը իրականացրած օդաչուներին և Չինաստանում ՀՀ դեսպանությանը》,֊գրել է Ավինյանը:
18:05 08/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱյսօր կեսգիշերից ուժի մեջ կմտնի գործատուի կողմից տրամադրվող տեղեկանքի փոփոխված տարբերակը
17:41 08/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրարատի մարզում կորոնավիրուսի 2 նոր դեպք ունենք, վարակակիրների ընդհանուր թիվն այս պահին 175 է. մարզպետ
16:58 08/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսի թեստավորման հավելվածը ներբեռնել է շուրջ 40 հազար քաղաքացի
16:42 08/04/2020  |  Կորոնավիրուս200-300 թեստ անելով չենք կարող ասել համաճարակն ի՞նչ պատկեր ունի. համաճարակաբան
15:58 08/04/2020  |  Կորոնավիրուս178 ուղևորներ ԱԻՆ ավտոբուսներով տեղափոխվել են մեկուսացման վայրեր
15:43 08/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԵրևանի առողջապահական հիմնարկներում աշխատանքն արտակարգ ռեժիմով է
15:11 08/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսը չի ապրում մակերեսների վրա. նոր հետազոտության արդյունքները շրջել են COVID-19 փոխանցման ուղիների մասին պատկերացումները. МК

В Ереван прибудет спецрейс с партией медицинских принадлежностей и оборудования из Китая - Авинян 04/09/2020   00:10  |  Коронавирус
В Ереване через несколько часов приземлится самолет с партией медицинских принадлежностей и оборудования из Китая. Об этом в среду сообщил вице-премьер Армении, комендант на период чрезвычайного положения Тигран Авинян на своей странице в Facebook.
По его словам, партия, которая прибудет в Ереван спецрейсом из Китая, приобретена за счет госсредств Армении, а также подарена государственными структурами Китая и армянскими и китайскими благотворителями.
На борту спецрейса:
• 120 аппаратов искусственной вентиляции легких (ИВЛ),
• 2 установки для подачи кислорода,
• 60 тысяч тестов,
• 60 тысяч медицинских масок,
• 280 тысяч защитных масок,
• 20 тысяч защитных очков,
• 100 тысяч защитных костюмов и медикаменты
Тигра Авинян также проинформировал, что этим рейсом в Ереван прибудут также двое граждан Армении, которые несколько дней жили в посольстве Армении в Китае. Они пройдут 14-дневый карантин.
"Выражаем благодарность правительству Китая за содействие в выполнении этого рейса, а также ведомствам, участвовавшим в этом процессе. Особая благодарность – пилотам и посольству Армении в Китае", - отметил комендант.
На отправленных из Китая коробках можно увидеть надпись на английском языке, которая в переводе на русский звучит так: “Пусть наша дружба будет выше горы Арарат и длиннее реки Янцзы”.