Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի նպատակով Հայաստան է ժամանել ՌԴ զինված ուժերի մասնագետների թիմը. Շուշան Ստեփանյան 04/07/2020   23:04  |  Կորոնավիրուս
«Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի երկկողմ փոխհամագործակցության շրջանակներում, ՀՀ և ՌԴ պաշտպանության նախարարներ Դավիթ Տոնոյանի և Սերգեյ Շոյգուի միջև ձեռքբերված պայմանավորվածության համաձայն՝ նոր կորոնավիրուսային վարակի տարածման կանխարգելման և հակահամաճարակային միջոցառումների կազմակերպմանն աջակցման, ինչպես նաև փորձն ու պրակտիկ գիտելիքները փոխանցելու նպատակով հենց նոր Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել ՌԴ զինված ուժերի մասնագետների թիմը»: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է ՊՆ մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը:
«Այն համալրված է COVID-19 վարակի հետազոտություններ կատարելու հնարավորությամբ շարժական լաբորատորիայով և նմուշառման համակարգով։ Պաշտպանության նախարարության տրամադրության տակ այդ համակարգերը հնարավորություն կընձեռեն իրականացնել ՀՀ զինված ուժերի և ՀՀ-ում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայի անձնակազմի հետազոտությունները:
Թիրախային խմբերում իրականացվող հետազոտությունները մեծապես կնպաստեն կանխարգելիչ միջոցառումների կազմակերպմանն ու զգալիորեն կբարձրացնեն հակահամաճարակային միջոցառումների արդյունավետությունը:
մանրամասները տեսանյութով կներկայացնենք առաջիկա ժամերի ընթացքում», - ասվում է գրառման մեջ:
21:19 07/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՓառք Աստծո ձեռքով, ոտքով եմ կաշխատեմ, բայց չեմ ուզում պարտքերի մեջ խրվել. Քաղաքացին ահազանգում է
20:30 07/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայ ինժեներները ստեղծել են թոքերի արհեստական շնչառության սարք
20:19 07/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսի երկրորդ դասը՝ վերադարձ դեպի պրոֆեսիոնալիզմ. Արտակ Զաքարյան
19:35 07/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԻսպանիայում մեկ օրում կորոնավիրուսից մահացել է 743 մարդ. Ինտերֆաքս
19:30 07/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՃապոնիայում հայտարարվեց արտակարգ դրություն. Ռոյթերս
18:56 07/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորնավիրուսով վարակված ԱՀ քաղաքացին Արցախ է մեկնել մարտի 30-ին, և միայն ապրիլի 2-ին մեկուսացվել
18:52 07/04/2020  |  ԿորոնավիրուսWhatsApp-ը նոր սահմանափակումներ է մտցրել հաղորդագրություններն այլ մարդկանց վերաուղարկելու համար
18:05 07/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԻ՞նչ աշխատանքներ են իրականացվում քրեակատարողական հիմնարկներում կորոնավիրուսային հիվանդության ներթափանցումը կանխելու համար
16:56 07/04/2020  |  Կորոնավիրուս«Ծովագյուղ» և «Գնթունիք» սուպերմարկետների «ֆուդկորտերը» շարունակել են իրենց աշխատանքը` չնայած արգելքին

Команда специалистов ВС России прибыла в Армению для оказания содействия в борьбе с коронавирусом - Степананян 04/08/2020   09:15  |  Коронавирус
В Армению прибыла команда специалистов ВС Российской Федерации для оказания содействия в борьбе с коронавирусом.
“В рамках двухстороннего взаимодействия Вооруженных сил Армении и Рф в соответствии с договоренностями, достигнутыми между министрами РА и РФ Давидом Тонояном и Сергеем Шойгу, в Армению прибыла команда специалистов ВС РФ с целью оказания содействия в организации противоэпидемических мер и предотвращения распространения коронавирусной инфекции нового типа, а также передачи опыта и практических знаний", - сообщила пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в Facebook.
Она сообщила, что доставлена также мобильная лаборатория для проведения исследования COVID-19 и система отбора проб.
"Эти системы в ведении Минобороны позволят проводить исследования среди личного состава  ВС Армении и контингента 102-й российской военной базы, дислоцированной в Армении. Исследования, проводимые в целевых группах, во многом будут способствовать организации профилактических мер и существенно повысят эффективность противоэпидемических мероприятий”, - отметила Степанян.
15:09 07/04/2020  |  КоронавирусАрмения запретила въезд иностранцам из-за коронавируса - новое решение
12:33 07/04/2020  |  КоронавирусАрмения распределила более 2.3 млрд. драмов в рамках мер по преодолению последствий коронавируса - Пашинян
12:22 07/04/2020  |  Международные новостиИзвестный физик Мишик Казарян скончался в Москве от пневмонии - МК