ՀՀ հարյուրավոր քաղաքացիներ «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում սպասում են Երևանի չվերթին 04/06/2020   15:01  |  Կորոնավիրուս
Ֆեյսբուքյան օգտատեր Մարիամ Հովսեփյանը Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից տեսանյութեր է հրապարակել և պատմել, որ ՀՀ հարյուրավոր քաղաքացիներ սպասում են Երևանի թռիչքին: Ապրիլի 3-ին չեղարկվել էր Մոսկվա-Երևան չվերթը, որի պատճառով ՀՀ մի քանի տասնյակ քաղաքացիներ մնացել էին օդանավակայանում: Մարիամ Հովսեփյանի խոսքով արդեն երեք օր է նրանք օդանավակայանում են, որոշներն անգամ գիշերում են այնտեղ: Սակայն ՀՀ քաղաքացիները, որոնք գիշերելու տեղ չունեն, դեսպանատան աջակցությամբ տեղավորվում են հյուրանոցներում: Տեսանյութերից մեկում երևում է ինչպես են դեսպանատնից սնունդ բերում օդանավակայան: Մարիամ Հովսեփյանը նշում է, որ օդանավակայանում սպասող հայերին սնունդ են բերում նաև Մոսկվայի հայրենակիցները:
Նշենք, որ այսօր ապրիլի 6-ին, «Red Wings» ավիաընկերությունն իրականացնելու է չարթերային չվերթ, սակայն օդանավը կարող է տեղափոխել 225 ուղեւորի, մինչդեռ այս պահին Մոսկվայում կա ավելի քան 2000 ՀՀ քաղաքացի, որոնք ցանկանում են վերադառնալ Հայաստան, սակայն չեն կարողանում։
Հիշեցնենք, որ կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով ՌԴ-ն ավիահաղորդակցությունը դադարեցրել է բոլոր երկրների հետ:
13:44 31/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԿալկաթա-Երևան հատուկ չվերթով ՀՀ է մեկնել 68 աշակերտ և ուսուցիչ
11:52 31/03/2020  |  Կորոնավիրուս«Զվարթնոց» օդանավակայանում այսօր կկայանա միայն մեկ չվերթ
11:22 28/03/2020  |  Կորոնավիրուս«Աերոֆլոտը» հայտարարել է կշարունակի թռչել եվրոպական մի քանի քաղաքներ. Ինտերֆաքս

Сотни граждан Армении дожидаются вылета из Москвы в Ереван(Видео) 04/06/2020   15:21  |  Коронавирус
Пользователь соцсети Facebook Мариам Овсепян опубликовала на свой странице видеокадры из московского аэропорта "Домодедово". Она рассказала, что сотни граждан Армении дожидаются вылета в Ереван.
3 апреля был отменен рейс "Москва-Еревана". Из-за отмены рейса несколько десятков граждан Армении остались в аэропорту. По словам Мариам Овсепян, уже третий день, как они находятся в аэропорту. Некоторые из них там ночуют.
Однако граждан Армении, которым было негде ночевать, при содействии посольства размещают в гостиницах. На одном из видео видно, как представитель посольства принес еду для армян, дожидающихся в аэропорту вылета.
Отметим, что сегодня, 6 апреля, авиакомпания "Red Wings" выполнит чартерный рейс, однако лайнер может перевозить 225 пассажиров. Между тем в Москве находятся более 2 тыс. граждан Армении, которые желают вернуться на родину, но не имеют такой возможности.
Напомним, в рамках мер по борьбе с распространением коронавируса Россия приостановила авиасообщение со всеми странами.
09:15 06/04/2020  |  КоронавирусПремьер-министра Великобритании Бориса Джонсона подключат к ИВЛ - РИА Новости