Կապիտալ ծրագրերի իրականացման գործընթացը գտնվելու է վարչապետի ուշադրության կենտրոնում 04/06/2020   16:16  |  Կորոնավիրուս
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը, որի ժամանակ քննարկվել է ջրամատակարարման ոլորտում այս տարվա ընթացքում նախատեսված կապիտալ և դեռևս տարիներ առաջ ներգրավված վարկային ծրագրերի իրականացման ընթացքին վերաբերող հարցեր: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարությունից։։
Վարչապետին զեկուցվել են հանրապետությունում ոռոգման, ջրամատակարարման համակարգերի բարելավման և արդիականացման, ինչպես նաև Կապսի և Վեդիի ջրամբարների կառուցմանն ուղղված շինաշխատանքների մասին:
Նշվել է, որ տարեսկզբից մեկնարկել են վերը նշված ծրագրերի մրցույթների կազմակերպման գործընթացները և նախատեսված ժամանակահատվածում ծրագրերը կշարունակվեն: Կապսի ջրամբարի հետ կապված մրցույթը ևս ընթացքի մեջ է, ամռանը շինարարական աշխատանքները կմեկնարկեն: Վեդիի ջրամբարի ծրագիրն ընթանում է ըստ նախատեսված ժամանակացույցի:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է, որ բոլոր ոլորտներում կապիտալ ծրագրերի իրականացման գործընթացը գտնվելու է իր ուշադրության կենտրոնում: Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ դրանք լուծում են տնտեսական և սոցիալական լուրջ խնդիրներ և այդ առումով ունեն սկզբունքային նշանակություն:
16:49 05/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհրաժեշտ է խթանել ստեղծագործականությունը և հասկանալ, թե ինչպես անել, որպեսզի դա տարածվի ընկերություններում, ընտանիքներում. Վարչապետ
20:18 04/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր նպատակը կապիտալ ծախսերի խթանման միջոցով նոր աշխատատեղերի ստեղծումն է. վարչապետ
18:48 04/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանն ուղիղ եթերում կպատասխանի քաղաքացիների հարցերին
14:09 04/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿառավարությունը պարետատան առաջ երկու իրար հակասող խնդիրներ է դրել ․ Փաշինյան
11:24 04/04/2020  |  Քաղաքացիական իրավունքՍԴ նախագահն ընդդեմ վարչապետի հայցադիմումը կքննվի մայիսին
20:06 03/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են տարբեր գյուղմթերքների արտադրության խթանման հետագա քայլերը
13:54 03/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՎարչապետը ծանոթացել է թոքերի արհեստական շնչառության սարքերի վերանորոգման աշխատանքներին

Пашинян заявил, что процесс реализации капитальных программ во всех сферах будет в центре его внимания 04/06/2020 16:43 | Лента новостей
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве состоялось очередное совещание, в ходе которого были обсуждены запланированные на текущий год капитальные проекты в сфере водоснабжения, а также процесс реализации привлеченных еще много лет назад кредитных программ. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
Премьер-министру доложили о модернизации и улучшении систем ирригации и водоснабжения, а также работах по строительству водохранилищ Капса и Веди.
Было отмечено, что с начала года стартовала организация тендеров по вышеуказанным программам, и программы будут продолжены в рамках запланированных сроков. Тендер по водохранилищу Капса находится в процессе, строительные работы начнутся летом. Проект водохранилища Веди реализуется по графику.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул, что процесс реализации капитальных программ во всех сферах будет в центре его внимания. Глава правительства отметил, что эти программы решают серьезные экономические и социальные проблемы и в этом контексте имеют принципиальное значение.