Հակառակորդի արձակած գնդակը զինծառայողի թոքի կողքով է անցել. Նրան Արցախից տեղափոխել են Երեւան 04/06/2020   14:19  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հակառակորդի կրակոցից հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայող Արայիկ Շախպազյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին ասաց Լոռու մարզի Վանաձորի քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը:
«Կրծքավանդակի շրջանում է վիրավորում ստացել: Ասում են գնդակը թոքի կողքով է անցել: Վիճակը կայուն է և բարեբախտաբար կյանքին վտնագ չի սպառնում»,-ասաց Մամիկոն Ասլանյանը հավելելով, որ այս պահին Արայիկին տեղափոխում են Երևանի զինվորական հոսպիտալ:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 5-ին` ժամը 17:30-ի սահմանում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000 թ. Ծնված Արայիկ Ռոբերտի Շախպազյանը: Նա անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

Жизнь раненного в Арцахе военнослужащего вне опасности; его переводят в Ереван 04/06/2020   14:43  |  Карабахский конфликт
Жизнь раненного в результате обстрела с азербайджанской стороны Араика Шахпазяна вне опасности. Об этом "ФактИнфо" сообщил мэр города Ваназдора Мамикон Асланян.
“Он получил ранение в области грудной клетки. Говорят, пуля прошла рядом с легким. Состояние стабильное, и, к счастью, угрозы для жизни нет”, - сказал Мамикон Асланян. Он добавил, что в данный момент Араика переводят в военный госпиталь Еревана.
Напомним, 5 апреля примерно в 17:30 на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированных на восточном направлении, в результате произведенного противником выстрела огнестрельное ранение получил военнослужащий Араик Робертович Шахпазян 2000 года рождения.
Раненого солдата немедленно госпитализировали в военный госпиталь. Его состояние оценивается как удовлетворительное. Для установления деталей инцидента ведется следствие.
10:15 06/04/2020  |  Карабахский конфликтВоеннослужащий ранен в Арцахе при обстреле с азербайджанской стороны