Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակակիրներից 35-ի վիճակը ծանր է, 8-ինը՝ ծայրահեղ ծանր. Թորոսյան 04/06/2020 16:37 | Կորոնավիրուս
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակակիրներից 8-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է։ Այս մասին քիչ առաջ հայտարարել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թոորոսյանը։
Հիշեցնենք, որ առավոտյան հրապարակված տվյալների համաձայն՝ ապրիլի 6-ի դրությամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսի 833 դեպք, որից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 763-ը, 62-թ ապաքինվել է, 8-ը՝ մահացել։
Ա.Թորոսյանը տեղեկացրեց, որ բուժվող հիվանդներից 146-ի մոտ առկա է թոքաբորբ, որոնցից 35-ի վիճակը ծանր է, իսկ 8 հոգու վիճակ գնահատվում է ծայրահեղ ծանր։

Глава Минздрава Армении рассказал о состоянии пациентов с коронавирусом 04/06/2020 16:57 | Коронавирус
Состояние восьмерых пациентов, инфицированных коронавирусом нового типа, оценивается как крайне тяжелое. Об этом сообщил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян в ходе прямого эфира со своей страницы в Facebook.
Напомним, по положению на 6-ое апреля, подтверждено 833 случая заражения коронавирусом нового типа. Из них фактически на лечении находятся 763 человека. 62 пациента выздоровели, 8 человек скончались.
Торосян сообщил, что у 146 пациентов с COVID-19, проходящих лечение, диагностировано воспаление легких. Состояние 35 из них оценивается как тяжелое, а 8 – крайне тяжелое.