Արտակարգ պատահար Արարատում. 33-ամյա կինը զրկվել է ոտքից՝ ականի պայթյունի պատճառով 04/06/2020   12:48  |  Արտակարգ պատահարներ
Արարատի մարզում 33-ամյա կինը ականի պայթյունի հետևանքով զրկվել է ոտքից: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Ոստիկանության լրատվական ծառայության աշխատակից Զարզանդ Գաբրիելյանից:
Նրա փոխանցմամբ՝ ապրիլի 5-ին՝ ժամը 14:50-ին հիվանդանոցից ոստիկանության Արարատի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ «ձախ ստորին վերջույթի, ստորին ս/3-ի մակարդակի վնասվածքային ամպուտացիա, հեմորակիկ և վնասվածքային շոկ 4-րդ ստիճանի կոմատոզ վիճակ» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել Պ. Սևակ գյուղի 1987թ ծնված բնակչուհի:
«Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում, սկսերոջ հետ՝ Պ. Սևակ գյուղի վարչական տարածքում բանջար հավաքելու ժամանակ, նրա ոտքը պատահաբար դիպչել է ականի, որի հետևանքով տեղի է ունեցել պայթյուն և վերջինս ստացել է նշված վնասվածքը: Հանգամանքները պարզվում են: Նյութեր են նախապատրաստվում»,- նշեց Գաբրիելյանը:
12:39 30/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱկանի պայթյունից վիրավորված Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանը քիչ առաջ դուրս գրվեց հիվանդանոցից. Shamshyan

33-летняя женщина подорвалась на мине в Араратской области Армении 04/06/2020   13:10  |  Чрезвычайное просшествие
33-летняя жительница Араратской области  Армении подорвалась на мине. Женщина лишилась ноги. Об этом "ФактИнфо" сообщил представитель пресс-службы Полиции Армении Зарзанд Габриелян.
Он сообщил, что сигнал о происшествии поступил в Полицию в понедельник в 14:50 из больницы, куда была доставлена жительница села Паруйр Севак(1987 года) с диагнозом “повреждение левой конечности, травматическая ампутация, геморрагический и травматический шок четвертой степени, коматозное состояние.
"Прибывшая оперативная группа выяснила, что в тот же день, примерно в 12:30, 33-летняя жительница села П. Севак вместе со свекровью собирала зелень в поле. Во время сбора она случайно наступила на мину. В результате взрыва женщина получила ранения. “Обстоятельства инцидента устанавливаются. Готовяттся материалы”, - сообщил Габриелян.