Մարտական դիրքում զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ինքնասպանության հասցնելու հատկանիշներով 04/03/2020 16:07 | Քրեական խրոնիկոն
Մարտական դիրքում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գարեգին Կամոյի Բաբակեխյանը մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել կզակի շրջանում։
ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Ռիմա Եգանյանը «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան տեղեկացրեց, որ զինվորի մահվան դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 360.1 հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով /Զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելը՝ մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու ընթացքում/, կատարվում է նախաքննություն:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ զինծամռայողը մահացու հրազենային վնասվածքով հայտնաբերվել է ապրիլի 3-ին՝ ժամը 00:35-ի սահմանում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում։

Уголовное дело возбуждено по факту гибели военнослужащего в Армении 04/03/2020   16:56  |  Криминальная хроника
Военнослужащий срочной службы, рядовой Гарегин Бабакехян получил смертельное ранение в области подбородка.
Как сообщила в ответ на запрос “ФактИнфо’” начальник отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета РА Рима Еганян, по факту гибели военнослужащего во втором следственном гарнизонном отделе возбуждено уголовное дело по пункту 3 части 2 статьи 360.1(“Доведение военнослужащего до самоубийства по неосторожности во время несения боевого дежурства или боевой службы”). Ведется предварительное расследование.
Как уже ранее сообщалось, тело военнослужащего со смертельным огнестрельным ранением было обнаружено 3 апреля около 00:35 на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированных на юго-восточном направлении.