Ստուգման արդյունքները ապրիլի 1-ի ժամը 9-ից 15-ի դրությամբ 04/01/2020 16:09 | Կորոնավիրուս
Ոստիկանությունը շարունակում է ապահովել նոր կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը կանխելու նպատակով անձանց ազատ տեղաշարժի սահմանափակումների վերաբերյալ Պարետի որոշման կատարումը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից։
Ապրիլի 1-ին, ժամը 9-ից 15-ը, մեկուսացման կամ ինքնամեկուսացման կանոնները կամ ազատ տեղաշարժվելու իրավունքի այլ սահմանափակումները խախտելու փաստերով 264 անձի նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև ապրիլի 1-ի ժամը 15-ը՝ 4281 անձի նկատմամբ, 2097-ը՝ մայրաքաղաքում, 2184-ը՝ մարզերում։
Ապրիլի 1-ին ժամը 9-ից 15-ը, ճանապարհային ոստիկանության ծառայողները հանրապետությունում հայտնաբերել են 103 տրանսպորտային միջոց, որոնց մեջ եղել են 2-ից ավելի անձինք, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև ապրիլի 1-ի ժամը 15-ը՝ 2858 տրանսպորտային միջոց։ Որոշումը խախտած բոլոր անձինք իջեցվել են մեքենաներից։
Բնակչությանը ևս մեկ անգամ հորդորում ենք` խստագույնս սահմանափակել բնակարաններից դուրս գալը և բնակարաններից դուրս գալ բացառապես ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում։ Վարորդներին հորդորում ենք տեղափոխել միայն մեկ ուղևորի՝ պահպանելով Պարետի որոշմամբ սահմանված պահանջները։

Полиция Армении обнародовала новые данные о нарушениях ограничений в условиях ЧП(Видео) 04/01/2020   17:14  |  Коронавирус
Полиция Армении продолжает следить за выполнением решения коменданта об ограничении передвижения граждан в связи с режимом чрезвычайного положения в стране.
По данным на период с 9:00 до 15.00 1 апреля, которые приводит пресс-служба ведомства,  протоколы об административном правонарушении по фактам нарушения режима изоляции или самоизоляции, либо других ограничений права на свободное передвижение составлены в отношении 264 лиц, а с момента вступления в силу решения коменданта до 15:00 1 апреля  – 4281 человек. Из них 2097 – в столице, а 2184 – в областях.
“За указанный промежуток времени 1 апреля сотрудники Дорожной полиции обнаружили по республике 103 транспортных средства, в которых находилось более двух человек, а после вступления решения коменданта в силу до 15:00  1 апреля  - 2858 транспортных средств. Все нарушители были высажены из машины”,  говорится в сообщении.
Полиция Армении вновь призывает население строжайше ограничить выходы из дома, выходить исключительно при крайней необходимости.
“Водителей призываем перевозить только одного пассажира, соблюдая требования, установленные решением коменданта", - говорится в заявлении ведомства.
16:44 01/04/2020  |  КоронавирусВласти Армении объявили дополнительный набор медработников для борьбы с коронавирусом
13:17 01/04/2020  |  КоронавирусАвинян озвучил цель закона о контроле за контактами зараженных коронавирусом