Ունենք կորոնավիրուսային հիվանդության հաստատված 50 նոր դեպք. Ա.Նիկողոսյան 03/31/2020   13:20  |  Կորոնավիրուս
Մարտի 30-ի դրությամբ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդության հաստատված 50 նոր դեպք:Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարության մամուլի քարտուղարը։
«Նշենք, որ նրանցից 23-ը գտնվել է կարանտինում, 24-ը հաստատված դեպքի կոնտակտավոր է: 3 դեպքի շփման շրջանակը պարզվում է»,- ֆեյսբուքում գրել է նա:
Նշենք, որ ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների եւ վերահսկման եւ կանխարգելման ազգային կենտրոնն այսօր ժամը  11-ին չի հրապարակել նոր տվյալները։ Իսկ մարտի 30-ին հրապարակված տվյալների համաձայն ունեինք՝ 482 հիվանդ, որից հետո հայտարարվել է եւս  50 հոգու մոտ կորոնավիրուսը հաստատվելու մասին,հետեւապես  հանրագումարում Հայաստանում կա 532 կորոնավիրուսով վարակված մարդ։
19:18 30/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԻսպանիայում կորոնավիրուսի դեպքերը գերազանցել են Չինաստանի դեպքերին. Ռոյթերս
18:56 30/03/2020  |  Կորոնավիրուս24-ժամյա ռեժիմով գործադրում ենք անհրաժեշտ ջանքերը՝ զինված ուժերը կորոնովիրուսից զերծ պահելու համար․ ՊՆ

В Армении зафиксировано 50 новых случаев заражения коронавирусом - Минздрав 03/31/2020 13:48 | Коронавирус
По положению на 30-ое марта в Армении зафиксировано 50 новых случаев заражения коронавирусом нового типа, сообщила пресс-секретарь Министерства здравоохранения Армении Алина Никогосян. Таким образом, количество новых подтвержденных случаев в Армении достигло 532.
"23 из них находились на карантине, 24 - контактировали с зараженными. Круг общения трех человек устанавливается", - написала Алина Никогосян.
Ранее, 30-го марта, сообщалось о 482 инфицированных COVID-19. По данным на 30-ое марта, 30 человек выздоровели, три пациента скончались.