Ոսկեվանում երեխան հրազենային վիրավորում է ստացել՝ լինելով տան բակում 03/31/2020 11:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Ոսկեվան համայնքում հակառակորդի կրակոցից վիրավորում ստացած երեխան արդեն լավ է: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Ոսկեվան համայնքի ղեկավար Վոլոդյա Ղազինյանը:
«Քիչ առաջ եմ զրուցել երեխայի հայրիկի հետ: Երեխան լավ է, հիմա հետազոտվում է: Բերել են Երևան՝ հետագա հետազոտումների և բուժման համար»,-նշեց Ղազինյանը:
Ղազինյանի խոսքով՝ երեխան սովորում է 10-րդ դասարանում, ընտանիքում երկու երեխա են՝ քույր և եղբայր: Հարցին, թե ինչ հանգամանքներում է վիրավորում ստացել երեխան, Վոլոդյա Ղազինյանը պատասխանեց, որ տան բակում երեխան կանգնած է եղել, պատահական գնդակը եկել և կպել է:
Հարցին, թե այս պահին ինչ իրավիճակ է և արդյո՞ք նոր կրակահերթ է եղել, համայնքի ղեկավարը պատասխանեց, որ այս պահին հանդարտ է և երեկվա դեպքից հետո նոր կրակոցներ չեն եղել:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ երեկ՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում Տավուշի մարզի Նոյեմբերյանի շրջանի հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է արել հակառակորդը հետ է շպրտվել, սակայն միաժամանակ թիրախավորվել են Բաղանիս եւ Ոսկեվան գյուղերը, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել Ոսկեվան համայնքի բնակիչ մեկ երեխա, ով հետագայում տեղափոխվել է Երևան՝ «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն։ Երեխան ստացել է հրազենային վնասվածք՝ կրծքավանդակի շրջանում:

В Воскеване рассказали об обстоятельствах ранения 15-летнего школьника 03/31/2020   11:39  |  Лента новостей
15-летнему жителю села Воскеван Тавушской области Армении, раненному при обстреле с азербайджанской стороны, уже лучше. Об этом "ФактИнфо" сообщил глава сельской администрации Воскевана Володя Газинян.
"Недавно говорил с отцом ребенка. Мальчику уже хорошо. Его сейчас обследуют. Его перевезли в Ереван на дальнейшее обследование и лечение", - рассказал Газинян.
Он также сообщил, что подросток учится в 10-ом классе. Всего семья воспитывает двоих детей – дочь и сына. Что касается обстоятельств ранения мальчика, то Володя Газинян заявил, что пуля задела ребенка, когда он стоял во дворе дома.
Говоря о ситуации в общине, глава сельской администрации заявил, что в данный момент все спокойно. После вчерашнего обстрела новых выстрелов не было.
Накануне Минобороны Армении сообщило, азербайджанская сторона сегодня примерно в 19:00 предприняла попытку диверсионной вылазки в направлении армянских позиций Ноемберянского района Тавушской области.
Как заявили в ведомстве, благодаря действиям армянских военнослужащих противник был отброшен назад, сведения о потерях уточняются. У армянской стороны потерь нет, легкое ранение получили двое военнослужащих. Одновременно противник вел прицельный огонь по селам Баганис и Воскеван, вследствие чего ранение получил ребенок, проживающий в общине Воскеван. Мальчика перевезли в ереванский медцентр “Сурб Аствацамайр”. Ребенок получил ранение в области грудной клетки.