Առողջապահության համակարգը կհամալրվի 100 շնչառական ապարատներով, 60 հազար թեստերով. Ա.Թորոսյան 03/31/2020   11:56  |  Կորոնավիրուս
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի նիստը: Այս մասին հայտնում են կառավարությունից։
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը նախ անդրադարձել է կորոնավիրուսով վարակավածության դեպքերին և վարակված անձանց առողջական վիճակին:
Զեկուցվել է, որ առաջիկա օրերին ՀՀ առողջապահական համակարգը համալրվելու է նոր սարքավորումներով, մասնավորապես, 100 շնչառական ապարատներով, 60 հազար թեստերով, այլ պարագաներով՝ դիմակներով, բժշկական հատուկ հագուստով, ակնոցներով և այլն:
Այնուհետև քննարկվել են կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելելուն ուղղված քայլերին, համաճարակաբանական խնդրի կառավարելիությանը, տեղաշարժի և տնտեսական գործունեության սահմանափակումներին վերաբերող հարցեր:
Ամփոփելով՝ վարչապետը հանձնարարել է ներկայացնել համապատասխան որոշման նախագիծ՝ հաշվի առնելով քննարկման ընթացքում ներկայացված առաջարկություններն ու դիտարկումները:
11:42 31/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի ցավակցական խոսքը գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանի տիկնոջ՝ Արիաննե Կաոիլիի մահվան կապակցությամբ
19:18 30/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԻսպանիայում կորոնավիրուսի դեպքերը գերազանցել են Չինաստանի դեպքերին. Ռոյթերս
18:56 30/03/2020  |  Կորոնավիրուս24-ժամյա ռեժիմով գործադրում ենք անհրաժեշտ ջանքերը՝ զինված ուժերը կորոնովիրուսից զերծ պահելու համար․ ՊՆ

Система здравоохранения Армении пополнится 100 дыхательными аппаратами и десятками тысяч тестов 03/31/2020 14:31 | Коронавирус
Под председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна в правительстве состоялось заседание Комиссии по координации работ по предотвращению распространения коронавируса в республике. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении.
Министр здравоохранения Арсен Торосян сначала коснулся случаев заражения коронавирусной инфекцией и состояния здоровья инфицированных.
Было доложено, что в ближайшие дни система здравоохранения Республики Армения пополнится новым оборудованием, в частности, 100 дыхательными аппаратами, 60 тысячами тестов, другими средствами - масками, специальной медицинской одеждой, очками и т.д.
Затем были обсуждены вопросы, связанные с предотвращением распространения коронавируса, управляемостью эпидемиологических проблем, ограничениями передвижения и экономической деятельности.
Подводя итоги, премьер-министр поручил представить проект соответствующего решения с учетом предложений и замечаний, высказанных в ходе обсуждения.