Նիկոլ Փաշինյանը և Ալեքսանդր Լուկաշենկոն քննարկել են կորոնավիրուսի հետևանքով ստեղծված իրավիճակում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր 03/31/2020 15:49 | Կորոնավիրուս
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Զրուցակիցները տեղեկատվություն են փոխանակել Հայաստանում և Բելառուսում Covid-19 վիրուսի տարածման հետևանքով ստեղծված համաճարակային իրավիճակի և կառավարությունների կողմից այդ կապակցությամբ ձեռնարկվող միջոցառումների վերաբերյալ:
Կողմերը քննարկել են նաև ստեղծված իրավիճակում Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր: Երկուստեք ընդգծվել է պարբերական կոնսուլտացիաների և համատեղ գործողությունների անհրաժեշտությունը:

Пашинян обсудил с Лукашенко вопросы сотрудничества в сложившейся из-за коронавируса ситуации 03/31/2020   16:02  |  Коронавирус
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Беларуси Александром Лукашенко. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении.
Собеседники обменялись информацией об эпидемической ситуации в Армении и Беларуси вследствие распространения вируса Covid-19, а также о принятых правительствами в этом направлении мерах.
Стороны также обсудили вопросы, связанные с сотрудничеством в рамках Евразийского экономического союза в сложившейся ситуации. Стороны подчеркнули необходимость периодических консультаций и совместных действий.