Ստուգմների արդյունքները մարտի 27-ի ժամը 9-ի դրությամբ 03/27/2020   12:07  |  Կորոնավիրուս
Ոստիկանությունը շարունակում է ապահովել նոր կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը կանխելու նպատակով անձանց ազատ տեղաշարժի սահմանափակումների վերաբերյալ Պարետի որոշման կատարումը։ Մարտի 27-ի ժամը 9-ի դրությամբ ճանապարհային ոստիկանության ծառայողները հանրապետությունում հայտնաբերել են 44 տրանսպորտային միջոց, որոնց մեջ եղել են 2-ից ավելի անձինք, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև մարտի 27-ի ժամը 9-ը՝ 1260 տրանսպորտային միջոց։ Որոշումը խախտած բոլոր անձինք իջեցվել են մեքենաներից։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից։
Վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ են կազմվել հասարակական տրանսպորտի 34 վարորդների նկատմամբ, որոնք տեղափոխել են սահմանված քանակից ավելի ուղևորներ։
Բնակչությանը ևս մեկ անգամ հորդորում ենք` խստագույնս սահմանափակել բնակարաններից դուրս գալը և բնակարաններից դուրս գալ բացառապես ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում։ Վարորդներին հորդորում ենք տեղափոխել միայն մեկ ուղևորի՝ պահպանելով Պարետի որոշմամբ սահմանված պահանջները։

Полиция Армении обнародовала новые данные о нарушениях требований во время ЧП 03/27/2020   12:18  |  Коронавирус
Полиция Армении продолжает следить за исполнением решения коменданта об ограничении передвижения граждан. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
По положению на 09:00 пятницы сотрудники Дорожной полиции обнаружили по республике 44 транспортных средства, в которых находилось более двух человек. Данный показатель в период с момента вступления решения коменданта в силу до 09:00 пятницы составил 1260. Все граждане, нарушившие решение, были высажены из машин.
Протоколы об административных нарушениях были составлены в отношении 34-ти водителей общественного транспорта, которые перевозили больше установленного количества граждан.
Полиция вновь призывает население строжайше ограничить выходы из дома, выходить исключительно при крайней необходимости.
“Водителей призываем перевозить только одного пассажира, соблюдая требования, установленные решением коменданта", - говорится в сообщении.
17:45 26/03/2020  |  Международные новостиПутин считает, что ситуация с коронавирусом в России точно изменится к лучшему - ТАСС