«Ռուսավիացիան» կանոնավոր և չարտերային ավիահաղորդակցությունը 03/27/2020 15:40 | Կորոնավիրուս
Նոր տիպի կորոնավիրուսի վարակի տարածմամբ պայմանավորված ՌԴ կառավարության որոշմամբ՝ «Ռուսավիացիան» 2020թ. մարտի 27-ի ժամը 00:00-ից սկսած դադարեցնում է ՌԴ օդանավակայաններից օտարերկրյա օդանավակայաններ և հակադարձ ուղղությամբ իրականացվող կանոնավոր և չարտերային ավիահաղորդակցությունը: Բացառություն են կազմելու օտար երկրներից ՌԴ քաղաքացիների փոխադրումը Ռուսաստան՝ համաձայն ՌԴ ԱԳՆ կողմից կազմված քաղաքացիների ցուցակի, և օտարերկրյա քաղաքացիների՝ օտարերկրյա պետություններ վերադարձն ապահովող չվերթները՝ ըստ նախապես գնված տոմսերի։ Այս մասին հայտնում են Արտաքին գործերի նախարարությունից։
Հորդորում ենք ՀՀ վերադարձի համար տոմս ձեռք բերած ՀՀ քաղաքացիներին անմիջապես կապ հաստատել ավիաընկերության հետ:

«Росавиация» приостанавливает авиасообщение; есть исключения 03/27/2020   16:35  |  Коронавирус
В связи с распространением нового типа коронавируса (COVID-19) по решению правительства РФ «Росавиация» с 00:00 27 марта 2020 года приостанавливает регулярное и чартерное авиасообщение, осуществляемое из российских аэропортов в аэропорты иностранных государств и в обратном направлении за исключением полетов, связанных:
✔️с вывозом российских граждан на территорию Российской Федерации из иностранных государств в связи с распространением новой коронавирусной инфекции (в соответствии со списками граждан, сформированными МИД РФ),
✔️иностранных граждан в иностранные государства (в соответствии с заранее приобретёнными билетами).Об этом сообщается на сайте посольства Армении в РФ.
“Призываем граждан РА, которые приобрели авиабилеты для возвращения в Армению, незамедлительно связаться с соответствующими авиакомпаниями для уточнения информации”, - говорится в сообщении.