Մայրաքաղաքում և մարզերում ստուգումները շարունակվում են․ տվյալներ ժամը 09.00-ի դրությամբ 03/26/2020   12:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանությունը շարունակում է ապահովել նոր կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը կանխելու նպատակով անձանց ազատ տեղաշարժի սահմանափակումների վերաբերյալ Պարետի որոշման կատարումը։
Որոշումը ուժի մեջ մտնելուց հետո` մինչև մարտի 26-ի ժամը 09.00-ն, մեկուսացման կամ ինքնամեկուսացման կանոնները կամ ազատ տեղաշարժվելու իրավունքի այլ սահմանափակումները խախտելու փաստերով 286 անձի նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն, 150-ը՝ մայրաքաղաքում, 136-ը՝ մարզերում։
60 անձ չի ունեցել անձը հաստատող փաստաթուղթ։ Նրանք ներկայացվել են տարածքային ստորաբաժանումներ, որտեղ ճշտվել է նրանց ինքնությունը և կազմվել են արձանագրություններ։
11:13 26/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԾայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներից մեկն ԱՄՆ քաղաքացի է
23:55 25/03/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՈ՞ր իրավունքները չեն կարող սահմանափակվել արտակարգ դրության ժամանակ. Մարդու իրավունքների պաշտպան

Полиция Армении обнародовала новые данные о нарушениях правил самоизоляции и ограничений на передвижение 03/26/2020   12:46  |  Коронавирус
По фактам нарушения правил изоляции или самоизоляции, а также других ограничений на свободное передвижение протоколы об административных нарушениях составлены в отношении 286 граждан, сообщает пресс-служба Полиции, приводя данные 09:00 26 марта.
150 случаeв зарегистрировано в столице, а 136 – в областях.
"У 60 человек не было документа, удостоверяющего личность. Их доставили в территориальные подразделения, где уточнили их личность и составили протокол", - говорится в сообщении.
Полиция вновь призывает жителей оставаться дома и выходить только в случае крайней необходимости.
"Водителей призываем подвозить только одного пассажира, соблюдая требования, установленные решением комендантом", - говорится в сообщении.