Մենք բոլորս իմացել ենք եւ գիտենք այն պրոբլեմները, որոնք գոյություն են ունեցել Ոստիկանությունում եւ ԱԱԾ-ում. Նիկոլ Փաշինյան 03/20/2020 17:18 | ԼՐԱՀՈՍ
«Մենք բոլորս իմացել ենք եւ գիտենք այն պրոբլեմները, որոնք գոյություն են ունեցել Ոստիկանությունում եւ ԱԱԾ-ում 6 ամիս առաջ»,- ԱԱԾ տնօրենի եւ ոստիկանության պետի հետ հանդիպմանը հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Խոսելով ԱԱԾ տնօրենի եւ ոստիկանության պետի նշանակման մասին՝ Փաշինյանը հայտարարել է, որ համակարգերում շրջադարձային փոփոխություններ չենք կարողացել մտցնել, բայց ի հայտ է բերվել պրոբլեմներին շատ մեծ շրջանակ, որոնք այսօր ըստ Փաշինյանի, խանգարում են մեր երազած ոստիկանությունը եւ ԱԱԾ-ն ունենալ:
Վարչապետն ասաց, որ տեսել է՝ համակարգերի ղեկավարները չեն փորձում թաքցնել այն պրոբլեմները, որոնք կան:
«Եվ ոստիկանությունում եւ ԱԱԾ-ում աշխատում են պրոֆեսիոնալների մեծ շրջանակ, բայց ակնհայտ է, որ երկու համակարգերն էլ բարեփոխումների կարիք ունեն»,-հայտարարեց Փաշինյանը՝ շեշտելով, որ այս հարցում չեն ընկրկելու եւ այլընտրանք գոյություն չունի:
«Մենք պետք է 2 ծառայությունները համապատասխանեցնենք մեր երկրի անվտանգության եւ իրավակարգի ժամանակակից պահանջներին»:
Փաշինյանն ասաց, որ ԱԱԾ տնօրենի եւ ոստիկանության պետի նշանակման գործում դերակատարություն է ունեցել այն, որ երկու համակարգերը այժմ ունեն համագործակցության բարձր մակարդակ եւ կարեւոր է, որ անառողջ մրցակցություն չլինի, համակարգերը նաեւ փոխլրացնող գործառույթներ կիրականցնեն:

Пашинян объяснил, почему он решил назначить на посты глав Полиции и СНБ Эдуарда Мартиросяна и Армана Саркисяна 03/20/2020   17:37  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в пятницу принял новоназначенных глав Службы национальной безопасности и Полиции республики.
Пашинян также коснулся факторов, сыгравших ключевую роль при принятии решения о назначении их на должности глав СНБ и Полиции.
"Ваши назначения свидетельствуют также о качественно новом уровне сотрудничества двух ведомств перед вызовами, стоящими перед нашей государственностью. Я также убедился, что вы не стараетесь скрыть существующие проблемы и это вселяет уверенность, что вы продолжите быть последовательными в их разрешении", -сказал Пашинян.
Отметив, что в Полиции и СНБ работает множество профессионалов, Пашинян при этом подчеркнул важность проведения серьёзных реформ в двух ведомствах.
"Мы уже договорились, что никто не должен отступать в этом вопросе и рассчитывать, что со временем такая необходимость отпадет. Альтернативы просто не может быть", - сказал он.
Отметив важную роль данных ведомств в сохранении внутренней безопасности и правопорядка в стране, он подчеркнул, что своей службой оба ведомства должны соответствовать всем современным требованиям и стратегии государственного развития.