Խորհրդակցություն Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի ենթակայության ներքո գործող հիմնարկների ղեկավարների մասնակցությամբ 03/19/2020 15:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 18-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի ենթակայության ներքո գործող հիմնարկների ղեկավարների մասնակցությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Խորհրդակցությանը քննարկվել են մայրաքաղաքում նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման եւ կայուն համաճարակային վիճակի պահպանման շրջանակներում իրականացվող համալիր աշխատանքների ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել ներկաներին քննարկված հարցերին պատշաճ եւ համակարգված լուծում տալու ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

В Арцахе обсудили работы по профилактике распространения нового коронавируса 03/19/2020   16:26  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 18 марта провел рабочее совещание с участием руководителей учреждений, действующих в подчинении мэрии Степанакерта.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, на совещании были обсуждены вопросы, касающиеся хода выполнения комплексных работ в рамках профилактики распространения нового коронавируса и сохранения стабильной эпидемиологической ситуации в столице.
Глава государства дал поручения присутствующим по должному и комплексному решению обсужденных вопросов.
В совещании приняли участие госминистр Григорий Мартиросян, мэр Степанакерта Давид Саркисян, другие должностные лица.