Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 115 դեպքից 1-ն արձանագրվել է բուժքրոջ մոտ. Արսեն Թորոսյան 03/19/2020   11:31  |  Կորոնավիրուս
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 115 դեպքից 1-ն արձանագրվել է բուժքրոջ մոտ, ով իր մասնագիտական առաքելությունն է իրականացրել ինֆեկցիոն հիվանդանոցում: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Առողջապահաության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
«Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 115 դեպքից 1-ն արձանագրվել է բուժքրոջ մոտ, ով իր մասնագիտական առաքելությունն է իրականացրել ինֆեկցիոն հիվանդանոցում: Վերջինս անմիջապես հոսպիտալացվել է, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար, թոքաբորբ չունի։
Առողջություն եմ ցանկանում նրան։
Այս օրերին բուժաշխատողներն աշխատում են գերծանրաբեռնված` հաճախ հայտնվելով ռիսկային իրավիճակներում: Նրանք համարվում են վարակվելու ամենախոցելի խմբերից մեկը։
Խնդրում ենք հարգել նրանց աշխատանքը և մնալ տանը»:
22:49 18/03/2020  |  ԿորոնավիրուսUEFA-ն ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը տեղափոխել է 2021 թվականի ամառվան

Медсестра заразилась новым коронавирусом в Армении 03/19/2020   12:04  |  Коронавирус
В Армении у медсестры диагностировали коронавирус нового типа. Об этом сообщил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян на свой странице в Facebook.
"Один из 115 подтвержденных случаев коронавирусной болезни зафиксирован у медсестры, которая выполняла свою профессиональную миссию в инфекционной больнице. Она была немедленно госпитализирована. Ее состояние оценивается как удовлетворительное. Воспаления легких нет", - написал Торосян, пожелав здоровья женщие.
Он подчеркнул, что в эти дни медработники работают сверхурочно, часто оказываясь в ситуациях повышенного риска. "Они считаются наиболее уязвимой для заражения группой. Прошу уважать их работу и оставаться дома", - отметил министр.
16:22 18/03/2020  |  Лента новостейОрганизация “Журналисты без границ” прокомментировала ограничение информации в Армении на время ЧП