Երևանում սպանություն է տեղի ունեցել՝ հրազենի գործադրմամբ 03/19/2020   10:32  |  Քրեական խրոնիկոն
Այսօր Երևանում սպանություն է տեղի ունեցել: Ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ հաղորդումը ստացել են ժամը 05:20-ի սահմաններում:
Մամուլում շրջանառվող տեղկատվության համաձայն՝ հայտնաբերվել է 47-ամյա Արթուր Մարգարյանի դին՝ հրազենային վիրավորմամբ: Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են ինքնաձիգից արձակված մեծ թվով պարկուճներ, իսկ կրակոցների արդյունքոմ վնասվել է նաև դուռը:
Հայտնի է, որ տանը եղել են նրա ընտանիքի անդամները, այդ թվում՝ անչափահաս երեխաները, որոնց ԱԻՆ ՓԾ հոգեբանական աջակցության բաժնի աշխատակիցները հոգեբանական օգնություն են ցուցաբերել: Սպանություն կատարելու կասկածանքով բերման է ենթարկվել Երևանի բնակիչ, 35-ամյա տղամարդ: Դեպքի առթիվ հարուցվել քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ սպանության հատկանիշներով: Նշենք, որ մամուլում շրջանառվող տեղեկատվությունների համաձայն՝ 35-ամյա տղամարդը, ում սպանության կասկածանքով բերման են ենթարկել, նախկինում աշխատել է Ոստիկանության 6-րդ վարչությունում և հայտնի փաստաբանի եղբոր որդին է: Բացի այդ՝ սպանության մեջ կասկածվողը սպանվածի փեսան է:
12:04 10/03/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՀամագյուղացուն սպանելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունն ավարտվել է
12:23 09/03/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանություն Կապան քաղաքում. կա ձերբակալված անձ
15:57 06/03/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԲռնություն Գյումրիում. 42-ամյա կինը մահացել է, իսկ նրա 12-ամյա դուստրը ստացել ծանր մարմնական վնաս
14:33 06/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳյումրիում դաժան ծեծի ենթարկված երեխային ոչ ոք տեսակցության չի գնացել. Նրան միացվել է արհեստական շնչառություն

В Ереване застрелили мужчину 03/19/2020   11:00  |  Криминальная хроника
В Ереване сегодня было совершено убийство. Как сообщили “ФактИнфо” в Полиции Армении, сигнал о происшествии поступил примерно в 05:20.
Согласно муссируемым сведениям, обнаружено тело 47-летнего Артура Маргаряна с огнестрельным ранением. На месте происшествия найдено множество стреляных гильз от автомата. Выстрелами также была повреждена дверь.
Известно, что дома находились также члены его семьи, в том числе несовершеннолетние дети, которым сотрудники МЧС оказали психологическую помощь. По подозрению в совершении убийства подвергнут приводу 35-летний житель Еревана. По факту возбуждено уголовное дело по признакам статьи 104(“Убийство”) УК Армении.
Согласно муссируемой в прессе информации, 35-летний мужчина, которого подвергли приводу по подозрению в совершении преступления, ранее работал в шестом управлении Полиции и является сыном известного адвоката. Кроме того, подозреваемый в убийстве приходится зятем убитому.