Կրակել էր աներոջ ուղղությամբ ու սպանել նրան. Կենտրոնականի քրեական հետախույզների բացահայտումը 03/19/2020 17:19 | Քրեական խրոնիկոն
Մարտի լույս 19-ի գիշերը, ժամը 5.20-ի սահմաններում, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Կենտրոնական բաժնում հաղորդում ստացվեց, որ Եկմալյան 1/1 շենքում կրակոցներ են հնչել։ Մեկնած օպերատիվ-քննչական խմբերը, փորձաքրեագետներն ու Կենտրոն վարչական շրջանը սպասարկող պարեկայինները պարզեցին, որ շենքի բնակիչներից մեկը անկանոն կրակոցներ է արձակել նախ շքամուտքի, ապա բնակարանի դռան մոտ՝ աներոջ ուղղությամբ։
47-ամյա տղամարդը տեղում մահացել էր։ Դեպքի վայրում հայտնաբերվեցին գործարանային համարով «Կալաշնիկով» ինքնաձիգ, ատրճանակ, որսորդական հրացան, ինքնաձիգի փամփուշտի 10-ից ավելի կրակված պարկուճ և այլն։ Ոստիկանության ծառայողները 35-ամյա կասկածվողին հայտնաբերեցին, վնասազերծեցին ու բերման ենթարկեցին Կենտրոնական բաժին։ Նա ներկայացվել է տարածքային քննչական բաժին, տվել է խոստովանական ցուցմունք ու ձերբակալվել։ Նշանակվել են փորձաքննություններ։ Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկվում են օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ու քննչական գործողություններ՝ առանձնապես ծանր հանցագործության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

35-летний мужчина задержан по подозрению в убийстве тестя в Ереване(Видео) 03/19/2020   17:57  |  Криминальная хроника
Полиция Армении сообщила подробности стрельбы в Ереване.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, примерно в 05:20 в отделение поступило сообщение о том, что в здании по адресу Екамаляна 1/1 прозвучали выстрелы.
Прибывшие оперативники, эксперты и сотрудники ППС, патрулирующие центральный район, выяснили, что один из жильцов дома открыл беспорядочную стрельбу сначала возле подъезда, а затем у двери - в сторону тестя. 47-летний мужчина скончался на месте.
На месте происшествия обнаружен автомат "Калашникова" с заводским номером, пистолет, охотничье ружье, более 10 стреляных гильз. Полицейские разыскали 35-летнего подозреваемого, обезвредили его и подвергли приводу в центральный отдел. Его передали в территориальный следственный отдел. Он дал признательные показания и был задержан.
"Назначены экспертизы. Возбуждено уголовное дело, в рамках которого предпринимаются мероприятия и следственные действия по раскрытию обстоятельств особо тяжкого преступления", - говорится в сообщении.