Արցախի ԱՆ արտակարգ ռեժիմով աշխատում է վիրուսի ներթափանցումն ու տարածումը կանխարգելելու ուղղությամբ 03/18/2020 11:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի առողջապահության նախարարությունը հայտարարություն է տարածում, որում ասված է. «Հավանաբար ադրբեջանական կեղծ օգտատերերի կողմից ֆեյսբուքում տարածվում է հերթական ապատեղեկատվությունը՝ նշելով, թե իբր նոր կորոնավիրուսի ախտանշանով բազմաթիվ քաղաքացիական ու զինվորական անձինք են տեղափոխվել Ստեփանակերտի հանրապետական բժշկական կենտրոն, իսկ ԱՀ իշխանությունները թաքցնում են ճշմարտությունը:
.Պաշտոնապես հայտարարում ենք, որ այդ տեղեկությունները ամբողջությամբ սուտ են, և ԱՀ առողջապահության նախարարությունը թափանցիկ կերպով ներկայացնում է հանրությանը Արցախում տիրող իրավիճակն ու կատարվող աշխատանքները:
.Առ այսօր Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսով վարակման որևէ դեպք չի արձանագրվել, և առողջապահական համակարգը արտակարգ ռեժիմով աշխատում է վիրուսի ներթափանցումն ու տարածումը կանխարգելելու և հնարավոր դեպքերն օպերատիվ կերպով բացահայտելու ուղղությամբ:
.Հորդորում ենք բոլորին չհավատալ և չտարածել ոչ պաշտոնական աղբյուրների կողմից տարածվող տեղեկությունները»:

Минздрав Арцаха в чрезвычайном режиме работает над предотвращением проникновения и распространения вируса 03/18/2020   12:11  |  Коронавирус
До сегодняшнего дня в Арцахе не было зарегистрировано ни одного случая заражения новой коронавирусом нового типа. Об этом говорится в заявлении Министерства здравоохранения Республики Арцах.
“По всей вероятности, фейковые азербайджанские пользователи в социальной сети Facebook распространяют очередную дезинформацию, отмечая, что с симптомами нового коронавируса якобы в Степанакертский республиканский медицинский центр доставлены многочисленные гражданские лица и военные, а власти Арцаха будто скрывают истину”, - говорится в заявлении.
Минздрав НКР официально заявляет, что эти сведения являются полностью ложными, и министерство здравоохранения Республики Арцах прозрачным образом представляет общественности ситуацию в Арцахе и проводимую работу.
“До сегодняшнего дня в Арцахе не было зарегистрировано ни одного случая заражения новой коронавирусной инфекцией, и система здравоохранения работает в чрезвычайном режиме над предотвращением проникновения и распространения вируса и оперативного выявления возможных случаев. Мы призываем всех не верить и не распространять информацию из неофициальных источников”, - отмечается в заявлении.