Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասավ 78-ի 03/17/2020   22:12  |  Կորոնավիրուս
ՀՀ֊ում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 78֊ի։ Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել է ԱՆ նախարար Արսեն Թորոսյանը։
Նրա խոսքով՝ հաստատված նոր վեց դեպքը կապված է արտադրամասում հայտնաբերված դեպքերի հետ։Թորոսյանը նշեց, որ Հայաստանում հայտնաբերված ընդհանուր առմամբ 78 դեպքից 18֊ը հայտնաբերվել է առանց ցուցումների հետազոտված և մեկուսացված քաղաքացիների մոտ։
Ըստ նրա` այս պահին մեկուսացված մոտ 600 մարդ կա և հնարավոր է մեկուսացնել ևս մի քանի հարյուրը, որից հետո կկիրառվի ինքնամեկուսացման ինստիտուտը։
14:18 17/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտի 1-ից մինչ օրս թեժ գիծը ստացել է 14000-ից ավել զանգեր. Առողջապահության փոխնախարար
14:10 17/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսի վարակի տարածվածությունը այնքան բարձր չէ, որքան կարմրուկինը ․ Առողջապահության փոխնախարար

В Армении выявлено 78 случаев заражения коронавирусом, 600 человек изолированы – глава Минздрава 03/18/2020   00:11  |  Коронавирус
Число заразившихся коронавирусом нового типа в Армении достигло 78 человек, один пациент вылечился, сообщил в ходе прямого включения со своей страницы в Facebook министр здравоохранения Армении Арсен Торосян..
"По последним данным, у нас есть еще 6 подтвержденных случаев, которые связаны со случаем на производстве", - сказал он.
Арсен Торосян уточнил, что 18 из этих случаев были выявлены среди изолированных граждан по результатам обследований без показаний.
По словам главы Минздрава, в изоляции находятся порядка 600 человек, возможно, под карантин будут помещены еще несколько сот, после чего будет применяться институт самоизоляции.
Как отметил Торосян, основным смыслом изоляции является прерывание цепочки распространения вируса.
13:03 17/03/2020  |  КоронавирусНас коронавирусом не запугаешь, и вообще никто и ничто нас не запугают - Пашинян