ԿԸՀ-ն դադարեցնում է հանրաքվեի նախապատրաստման և անցկացման նպատակով իրականացվող բոլոր աշխատանքները 03/17/2020   11:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 16.03.2020թ. «Հայաստանի Հանրապետությունում արտակարգ դրություն հայտարարելու մասին» թիվ 298-Ն որոշումը և ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 208-րդ հոդվածով և «Հանրաքվեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 6-րդ հոդվածի 1-ին մասով` Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի նախապատրաստման և անցկացման նպատակով իրականացվող բոլոր աշխատանքները, գործընթացները և միջոցառումները դադարեցվում են գործընթացի բոլոր մասնակիցների կողմից:
Այս մասին հայտնում ենԿենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից։
20:11 16/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը հայտնել է հանրաքվեի նոր ժամկետները
17:23 14/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսն ու Հանրաքվեն. Որն է գերակա՝ «Բնակչության առողջության պահպանման շահը, թե ՍԴ յոթ դատավորներին աշխատանքից ազատելը
10:29 14/03/2020  |  ՄամուլՀանրաքվեն կհետաձգվի՞. իշխանությունը որոշում է կայացրել. «Հրապարակ»
20:24 13/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՍահմանադրական հանրաքվեն հետաձգելու մեխանիզմ չկա. Լեւոն Զուրաբյան
18:22 13/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՀանրաքվեն հետաձգելու միակ եղանակը Կառավարության կողմից արտակարգ դրություն հայտարարելն է. Իոաննիսյան
16:31 11/03/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՀանրաքվեին առնչվող առերևույթ ընտրական իրավախախտումների մասին ստացվել է 19 ահազանգ, 10-ով կատարվել են տվյալների ստուգման գործողություններ
09:47 07/03/2020  |  ՄամուլԽնդիր է դրված ապահովել այնքան քվե, որքան ստացել են ԱԺ արտահերթ ընտրությունների ժամանակ. «Փաստ»
08:56 07/03/2020  |  ՄամուլԱրարատ Միրզոյանը հանրաքվեի «գլխացավանքից» ազատվելու միջոց է գտե՞լ․ «Հրապարակ»

Центризбирком Армении приостановил работу по подготовке к референдуму 03/17/2020   11:16  |  Лента новостей
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) Армении сообщает о прекращении всех работ и мероприятий по подготовке и проведению референдума по поправкам в Конституцию со стороны всех участников данного процесса.
"Приняв за основание постановление правительства Республики Армения, решение “Об объявлении чрезвычайного положения в Республике Армения” от 16 марта 2020 года и руководствуясь статьей 208 Конституции РА и частью 1 статьи 6 конституционного закона РА “О референдуме”, Центральная избирательная комиссия сообщает, что все работы, процессы и мероприятия, проводимые с целью подготовки и проведения референдума по конституционным изменениям в Республике Армения, прекращаются всеми участниками процесса", – говорится в заявлении.
Ранее президент Армении подписал указ о назначении на 5 апреля 2020 года референдум, предлагающий роспуск действующего состава Конституционного суда.
Правительство Армении накануне приняло решение ввести в стране с 16 марта до 14 апреля чрезвычайное положение для предотвращения распространения коронавируса COVID-19.
По последним данным, в Армении подтверждено  52 случая заражения коронавирусом. Один пациент выздоровел.
16:13 16/03/2020  |  КоронавирусКомендатуру во время ЧП возглавит вице-премьер Армении Тигран Авинян
15:50 16/03/2020  |  КоронавирусВ ВОЗ опровергли мифы о пользе чеснока и горячой ванне в борьбе с коронавирусом