Ռոբերտ Քոչարյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին միջնորդությունը կներկայացվի մարտի 17-ին 03/16/2020   17:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին միջնորդությունը կներկայացվի մարտի 17-ին կայանալիք դատական նիստին։ Այս մասին տեղեկացնում է Ռոբերտ Քոչարյանի ազատության հանձնախումբը։ Հայտարարությունն ամբողջությամբ՝ ստորև.
Նախագահ Քոչարյանի ազատության հանձնախումբը տեղեկացրել էր, որ մարտի 17-ին, ժամը 13։00-ին, Հայաստանի Հանրապետության նախկին վարչապետներ Վազգեն Մանուկյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Կարեն Կարապետյանը, Արցախի Հանրապետության նախկին վարչապետ Անուշավան Դանիելյանը, դատարանում հանդես են գալու նախագահ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքը անձնական երաշխավորությամբ փոխելու առաջարկությամբ։
Հաշվի առնելով երկրում ստեղծված իրավիճակը՝ հորդորում ենք վաղը չհավաքվել Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի առջև»։
14:48 16/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանը շարունակում է ստանալ ստացիոնար բուժում. դատական նիստը հետաձգելու միջնորդություն չկա
19:05 11/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանական մանիպուլյացիա. ՍԴ-ում Ռոբերտ Քոչարյանի օրոք նշանակված դատավոր չկա

Защита сегодня попросит суд освободить Роберта Кочаряна под личное поручительство 03/17/2020   10:00  |  Суд по делу второго президента РА
Защита на сегодняшнем заседании суда представит ходатайство об освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна под личное поручительство. Об этом сообщает Комитет по освобождению Кочаряна.
"17 марта в 13:00 бывшие премьер-министры Республики Армения Вазген Манукян, Хосров Арутюнян, Карен Карапетян и экс-премьер Республики Арцах Анушаван Даниелян выступят с предложением об изменении Кочаряну меры пресечения с заключения под стражу на личное поручительство. С учетом создавшейся в стране ситуации, призываем отказаться от участия в акции перед зданием суда общей юрисдикции Еревана", - говорится в сообщении.