ՀՔԾ քննիչի կողմից գործը կարվել է՝ լրատվամիջոցի աշխատանքը դժվարացնելու համար.Հարությունյան 03/16/2020 12:22 | Քրեական խրոնիկոն
Ապացուցվեցին բոլոր այն մտահոգությունները, որ «5-րդ ալիք» ՀԸ սեփականատերը կալանավորվել է հատուկ լրատվամիջոցին վնասելու, աշխատանքները խոչընդոտելու և լրագրողներին անհարմար վիճակի մեջ դնելու պատճառով և երկրորդ կարծիք արդեն չկա։ Այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսին ասել է «5-րդ ալիք» ՀԸ գործադիր տնօրեն Հարություն Հարությունյանը։ Նրա խոսքով՝ Թավադյանի՝ կալանքի տակ գտնվելու ընթացքում լրատվամիջոցը ծանր օրեր է ապրել և լրագրողները շատ տհաճ իրավիճակների են հանդիպել։
Հարությունյանը նշեց, որ նախատեսվել էր նաև դրամահավաքի կազմակերպել՝ լրատվամիջոցի աշխատանքը շարունակելու համար։
Հարությունյանի խոսքով՝ ի սկզբանե վստահ է եղել, որ քրեական գործը շինծու է և ՀՔԾ քննիչի կողմից գործը կարվել է՝ լրատվամիջոցի աշխատանքը դժվարացնելու համար։

“Шито белыми нитками”: директор “Пятого канала” назвал дело в отношении Армена Тавадяна сфабрикованным 03/16/2020   12:42  |  Криминальная хроника
Подтвердились все опасения относительно того, что владелец телекомпании “Пятый канал” Армен Тавадян был взят под стражу, чтобы навредить, воспрепятствовать работе СМИ и поставить журналистов в неловкое положение; другого мнения уже быть не может. Об этом на пресс-конференции в понедельник заявил исполнительный директор “Пятого канала” Арутюн Арутюнян.
По его словам, за время нахождения Тавадяна под стражей СМИ пережило тяжелые дни, и журналисты сталкивались с весьма неприятными явлениями.
Арутюнян указал, что они планировали также начать сбор средств для продолжения работы СМИ.
По словам Арутюняна, изначально он был уверен в том, что уголовное дело сфабриковано. Как отметил он, дело сшито следователем Специальной следственной службы(ССС) для того, чтобы затруднить работу СМИ.