Փաշինյանը՝ հանրաքվեի քարոզարշավն ընդհատելու մասին 03/12/2020 12:25 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ապրիլի 5-ին կայանալիք սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավն ընդհատելու անհրաժեշտություն չի տեսնում: Փաշինյանն այս մասին ասել է Ջերմուկում լրագրողների հետ զրույցում:
«Եթե կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մեծ լինի, կառավարությունը դրա մասին կհայտարարի առաջինը: Այս պահին ինչ խնդիր կա, ես երեկ երեկոյան ներկայացրել եմ»,-վստահեցրեց Փաշինյանը ու նշեց՝ եթե լինի ավելի մեծ ռիսկ, այդ մասին կհայտարարվի:
Ըստ նրա՝ հիմա այդ անձանց հետ շփված բոլոր մարդկանց շրջանակը պարզվում է, և ձեռնարկվում են անհրաժեշտ գործողություններ:
«Ընդ որում, կարող են լինել մարդիկ, որ կմեկուսացվեն «Գոլդեն փելես»-ում, բայց կարող են լինել մարդիկ, որոնց որոշ հանգամանքներից ելնելով խնդրենք մեկուսանան իրենց տանը»,-ասաց նա:
Հարցին, թե քարոզարշավը շարունակվելու է, նա ասաց՝ ինչպես տեսնում եք, շարունակվում է: «Եթե անհրաժեշտություն ծագի ընդհատելու, կընդհատենք: Քանի դեռ չենք ընդհատել, ուրեմն նման անհրաժեշտություն չկա»,-ասաց Փաշինյանը:
Մարտի 11-ին Հայաստանում գրանցվել էր կորոնավիրուսի 3 հաստատված դեպք: 1 դեպք գրանցվել էր մարտի 1-ին: Դեպքերը չորսն են, կարանտինի մեջ գտնվող անձինք՝ 41-ը:

Пашинян прокомментировал вероятность отмены агиткампании перед конституционным референдумом 03/12/2020   12:45  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян не видит необходимости в отмене агиткампании перед предстоящим 5 апреля референдумом по поправкам в Конституцию Армении. Об этом Пашинян заявил в беседе с журналистами в Джермуке.
“Если число заразившихся коронавирусом возрастет, то правительство сообщит об этом первым. На данный момент такой проблемы нет. Я накануне вечером представил”, - заверил Пашинян, указав, что в случае увеличения риска, общественность будет об этом проинформирована.
По его словам, в настоящее время уточняется круг лиц, контактировавших с инфицированными; принимаются необходимые меры.
“Будут люди, которые будут помещены под карантин в гостинице "Golden Palace", но будут и те, которые ввиду определенных обстоятельств будут изолированы дома", - сказал он.
В ответ на вопрос по поводу намерения продолжить агиткампанию, Пашинян лаконично проронил:"Как видите, она продолжается".
11 марта в Армении были зафиксированы еще три новых случая заражения коронавирусом нового типа. Ранее в Армении был выявлен лишь один случай коронавируса. Под карантин помещен 41 человек.
Накануне Всемирная организация здравоохранения объявила вспышку нового коронавируса пандемией. Пандемия - это эпидемия, характеризующаяся распространением инфекционного заболевания на территорию всей страны, территорию сопредельных государств, а иногда и многих стран мира.