Հակառակորդի կրակոցից պայմանագրային զինծառայող է մահացել 03/10/2020 18:24 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 10-ին՝ ժամը 15:30-ի սահմաններում, հարավարևելյան հատվածում տեղակայված ՊՆ N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածք է ստացել պայմանագրային զինծառայող, շարքային Զոհրաբ Գրիգորիի Սիանոսյանը (ծնվ. 1994թ., Արարատի զ/կ): Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով կատարվում է քննություն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում Զոհրաբ Սիանոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Военнослужащий ВС Армении погиб в результате обстрела с азербайджанской стороны 03/10/2020   19:05  |  Лента новостей
Военнослужащий контрактной службы погиб в Армении в результате обстрела с азербайджанской стороны.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении, 10-го марта около 15:30 вследствие выстрела, произведенного противником в направлении боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части, дислоцированной на юго-западном направлении, смертельное огнестрельное ранение в области грудной клетки получил военнослужащий-контрактник, рядовой Зограб Григорьевич Сианосян (1994 г.р., Араратский военкомат).
"Министерство обороны Армении выражает глубокие соболезнования членам семьи Зограба Сианосяна, его родственникам и сослуживцам", - говорится в сообщении.