ՀՀ քաղաքացի Ն.Փաշինյանն ունի՞ իրավունք օգտվելու պետական ուղղաթիռից՝ քարոզարշավի նպատակով.Մելիքյան 03/10/2020   11:11  |  Մեկնաբանություն
Հարց. ունի՞ ՀՀ քաղաքացի Ն.Փաշինյանն իրավունք օգտվելու պետական ուղղաթիռից՝ քարոզարշավի նպատակով հարավային Սյունիք հասնելու համար։Ակնհայտ է, որ ՈՉ, քանի որ այդ միջոցից և առհասարակ ներքին ավիացիայից օգտվելու հնարավորություն «ՈՉ»-ը չունի։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Իրավական ուղի» ՀԿ համանախագահ, հանրաքվեի «Ոչ»-ի ճամբարի լիազոր ներկայացուցիչ Ռուբեն Մելիքյանը։
«ԱՐՁԱՆԱԳՐԵԼՈՒ ԵՆՔ ԲՈԼՈՐ ԽԱԽՏՈՒՄՆԵՐԸ՝ ՕԴՈՒՄ, ՋՐՈՒՄ ԹԵ ՑԱՄԱՔՈՒՄ
Այսօրվանից Նիկոլ Փաշինյանը արձակուրդում է և իր հայտարարության համաձայն՝ զբաղվելու է քարոզչությամբ։
Հարց. ունի՞ ՀՀ քաղաքացի Ն.Փաշինյանն իրավունք օգտվելու պետական ուղղաթիռից՝ քարոզարշավի նպատակով հարավային Սյունիք հասնելու համար։
Ակնհայտ է, որ ՈՉ, քանի որ այդ միջոցից և առհասարակ ներքին ավիացիայից օգտվելու հնարավորություն «ՈՉ»-ը չունի։
ՀԳ. Ամեն դեպքում՝ բարի թռիչք։
ՀՀԳ. Հարգելի՛ իմքայլականներ, ե՞րբ եք պատրաստվում Ո՛Չ ասել ամենօրյա ռեժիմով օրենքի ոտնահարմանը»,- գրել է Ռուբեն Մելիքյանը։
13:04 07/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Այո»-ն ու «Ոչ»-ը արձագանքում են «Բոյկոտի» հայտարարությանը
15:18 04/03/2020  |  ՄեկնաբանությունՍա ի՞նչ է, եթե ոչ՝ բացահայտ հակաքարոզչություն «ՈՉ»-ի դեմ. Ռուբեն Մելիքյան
11:51 26/02/2020  |  ՄեկնաբանությունՌուբեն Մելիքյան. Ինչ-որ բան այն չէ
19:48 17/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀամարում եմ սա անընդունելի և ակնկալում եմ Հանրային հեռուստաընկերության պատշաճ արձագանքը.Ռուբեն Մելիքյան
22:44 10/02/2020  |  ՄեկնաբանությունԶրոյին ձգտող պրոֆեսիոնալիզմ, է՛լ ավելի ցածր պետական մտածողություն, բայց անվերջության ձգտող ինքնագնահատական. Ռուբեն Մելիքյան
21:06 09/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԽաթարված սահմանադրական կարգը մի օր վերականգնվելու է. Ռուբեն Մելիքյան
14:04 09/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր երկրում Սահմանադրական ընթացակարգերի նկատմամբ միշտ եղել է ընդգծված հարգանք. Ռուբեն Մելիքյան
19:17 08/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրապետության նախագահին ուղղված հայտարարությանը միացել է 105 իրավաբան
19:27 06/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Իմ քայլը»-ի մանրախնդիր քայլը. Վիճահարույց նախագծում փոխվել է ՍԴ դատավորի առաջադրման կարգի հաջորդականությունը
01:08 06/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄի՞թե 37-ը և մյուս իմքայլականները չեն հասկանում, որ քրեական հոդված են վերցնում. Ռուբեն Մելիքյան

"Будем фиксировать нарушения в воздухе, в воде и на суше": Рубен Меликян об агитпоездке Пашиняна на вертолете в Сюник 03/10/2020 11:32 | Комментарий
Юрист, соучредитель общественной организации “Правовой путь” член инициативной группы, взявшей на себя общественную защиту мнений "Нет" на предстоящем 5 апреля с.г. референдуме по поправкам в Конституцию Армении Рубен Меликян прокомментировал поездку премьер-министра Никола Пашиняна на вертолете в Сюник с целью агитации.
Он указал, что с сегодняшнего дня Никол Пашинян в отпуске и в соответствии с его заявлением должен заниматься агитацией.
Меликян задался вопросом, имеет ли гражданин Н. Пашинян право на пользование государственным вертолетом для отправки в Сюник с целью агитации.
“Очевидно, что нет, поскольку возможности пользоваться этим средством и в целом внутренней авиацией у штаба “Нет” нет” . БУДЕМ ФИКСИРОВАТЬ ВСЕ НАРУШЕНИЯ – В ВОЗДУХЕ, В ВОДЕ ИЛИ НА СУШЕ…В любом случае счастливого полета”, - написал Рубен Меликян.
“Уважаемые представители “Моего шага”, когда вы собираетесь сказать “Нет” попиранию закона в ежедневном режиме?” – поинтересовал у правящей силы в посткриптуме Рубен Меликян.