Վարչապետը արձակուրդ կգնա, կվերադառնա և նորից կգնա 03/10/2020 14:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 10-24-ը, բացառությամբ մարտի 19-ի, կլինի արձակուրդում: Այդ մասին տեղեկանում ենք վարչապետի՝ մարտի 6-ին ստորագրած որոշումից։
«Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 12-րդ մասով և 18-րդ հոդվածի 4-րդ մասով ՝
1. Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին տրամադրել 2018-2019 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա նվազագույն արձակուրդի մասը՝ 2020 թվականի մարտի 10-18-ը ներառյալ և մարտի 20-24-ը ներառյալ:
2. Նիկոլ Փաշինյանի՝ արձակուրդում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին կփոխարինի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը», - ասված է վարչապետի ստորագրած որոշման մեջ:

Никол Пашинян на один день прервет свой двухнедельный отпуск 03/10/2020   15:32  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян с 10-го по 24-ое марта будет находиться в отпуске, за исключением 19 числа. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
“Руководствуясь ч. 12 ст. 7 и ч. 4 ст. 18 Закона Республики Армения “О структуре и деятельности правительства”, предоставить премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну часть ежегодного минимального отпуска на 2018 - 2019 годы с 10 по 18 марта 2020 года включительно и с 20 по 24 марта включительно”, - говорится в решении.
На время отсутствия премьер-министра Пашиняна его заменит вице-премьер Тигран Авинян.
Ранее в ходе правительственного часа в парламенте Пашинян заявил, что 19 марта будет обнародовано решение о назначении глав Полиции и директора Службы национальной безопасности.