Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվեց 03/10/2020   13:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվեց, քանի որ Ռոբերտ Քոչարյանը գտնվում է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում՝ ստացիոնար բուժման։
Ըստ «Էրեբունի» ԲԿ-ից ստացված տեղեկանքի՝ Ռոբերտ Քոչրայնի մոտ ախտորոշվել են սուր վեստիբուլոպատիա, զարկերակային հիպերտենզիա 3-րդ աստիճանի, սրտի ռիթմի խանգարում, հաճախակի փորոքային էքստրասիստելաներով բարձր կարդիովասկուլյար ռիսկ։ Պաշտպան Հայկ Ալումյանը նշեց, որ առողջական վիճակի մասին այլ տեղեկատվություն չունի։
Հաջորդ դատական նիստը նշանակվել է մարտի 17-ին ժամը՝ 13։00-ին։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ մարտի 7֊ի երեկոյան երկրորդ նախագահին տեղափոխել են «Նաիրի» բժշկական կենտրոն՝ արյան ճնշման կտրուկ տատանման և ինքնազգացողության վատացման պատճառով։ Մարտի 8-ին Ռոբերտ Քոչարյանին «Նաիրի» ԲԿ֊ից տեղափոխել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, որտեղ նա պետք է մի քանի օր ստացիոնար բուժում ստանա։

Заседание суда по делу Кочаряна перенесли на неделю 03/10/2020   14:20  |  Суд по делу второго президента РА
Сегодняшнее заседание суда по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников отложено. Причиной переноса судебного заседания стало отсутствие Роберта Кочаряна, который находится на стационарном лечении в медцентре “Эребуни”.
Согласно полученной из медцентра “Эребуни” справке,  у Роберта Кочаряна диагностировали вестибулопатию, артериальную гипертензию третьей степени, нарушение сердечного ритма, высокий кардиоваскулярный риск с частой желудочковой экстрасистолией.
Адвокат Айк Алумян сообщил, что не располагает другими сведениями о состоянии здоровья.
Следующее заседание суда назначено на 13:00 17 марта.
7 марта второй президент Армении был госпитализирован в медцентр “Наири” ввиду резких перепадов артериального давления и ухудшения самочувствия.
8 марта Роберта Кочаряна перевели из медцентра “Наири” в МЦ “Эребуни”, где пробудет несколько дней с целью прохождения стационарного лечения.