Միհրան Հակոբյանը հրավիրվել է հարցաքննության՝ վկայի կարգավիճակով 03/09/2020   12:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հասարակական-քաղաքական գործիչ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Հակոբյանը հրավիրվել է Քննչական կոմիտե՝ վկայի կարգավիճակով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Արամ Ավետիսյանը։
Հարցին, թե ի՞նչ քրեական գործի շրջանակներում է Հակոբյանը հրավիրվել նախաքննական մարմին, նա չմանրամասնեց՝ նշելով, որ դա նախաքննական գաղտնիք է
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Միհրան Հակոբյանը հրավիրվել է ՔԿ ։ Նա իր ֆեյսբուքյան էջում գրել էր. «Արդեն մի տեսակ վատ էի զգում, որ ոչ մի գործով չեմ անցնում: Ծանուցագիրն ուշ եմ ստացել, ուստի հիմա եմ ներկայանում հարցաքննության: Գործի մասին դեռևս ոչինչ չգիտեմ: Ավելի ուշ կտեղեկացնեմ, թե ինչ քրեական գործի մասին է խոսքը և ինչ կապ ունեմ ես այդ գործի հետ»։

В СК Армении сообщили новые подробности о вызове Миграна Акопяна на допрос 03/09/2020   13:06  |  Лента новостей
Общественно-политический деятель, бывший депутат парламента Армении от Республиканской партии Мигран Акопян приглашен на допрос в Следственный комитет в качестве свидетеля. Об этом “ФактИнфо” сообщил начальник отдела по связям с общественностью СК Армении Арам Аветисян.
При этом он воздержался от комментария по поводу уголовного дела, по которому вызвали Акопяна, сославшись на тайну следствия.
Вызов на допрос прокомментировал ранее сам Мигран Акопян.
"Как-то уже нехорошо было мне от того, что я не прохожу ни по одному из дел. Повестку получил поздно, поэтому являюсь на допрос сейчас. О деле мне ничего не известно. Позже я проинформирую, о каком уголовном деле идет речь и как я с этим делом связан", - написал Мигран Акопян на своей странице в Facebook.