ՎԵՏՕ-ն Սորոսի հայտարարության վերաբերյալ հարցեր է ուղղել ԱԱԾ-ին 03/09/2020 17:17 | ԼՐԱՀՈՍ
«ՎԵՏՕ» հասարակական-քաղաքական շարժումը հրապարակային հարցեր է հասցեագրել Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար պարոն Էդուարդ Մարտիրոսյանին։
«Հարգելի պարոն Մարտիրոսյան,
Ս/թ մարտի 4-ին “Financial Times” պարբերականում օլիգարխ Ջորջ Սորոսը հոդված է հրապարակել, որում կոչ է արել աջակցել Թուրքիային նշելով. «Եվրոպան պետք է ամրապնդի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի դիրքերը Պուտինի հետ բանակցություններում»։
Հաշվի առնելով այն փաստը, որ Հայաստանի Հանրապետությունում օլիգարխ Ջորջ Սորոսի վարձկանների ցանցը միշտ անվերապահ կատարել է իր տիրոջ հրահանգները և այս պարագայում ևս, ամենայն հավանականությամբ, հետևելու է օլիգարխ Սորոսի հանձնարարականին՝ Թուրքիային աջակցելու հարցում՝ պահանջում ենք պատասխանել հետևյալ հարցերին.
1. Արդյո՞ք Թուրքիային աջակցելը բխում է ՀՀ ազգային անվտանգությունից:
2. Արդյո՞ք ԱԱԾ-ն ձեռնարկում է քայլեր՝ չեզոքացնելու օտարերկրյա գործակալական ցանցի ազդեցությունը Թուրքիային աջակցելու գործում՝ հաշվի առնելով, որ օլիգարխ Ջորջ Սորոսի վարձկանները տիրապետում են մեծաքանակ մեդիառեսուրսի և փողի դիմաց ստի, կեղծիքի արշավի հարուստ փորձ ունեն:

Движение “ВЕТО” обратилось в СНБ Армении по поводу заявления Сороса 03/09/2020   17:46  |  Лента новостей
Общественно-политическое движение “ВЕТО” публично адресовало исполняющему обязанности директора Службы национальной безопасности (СНБ) Армении Эдуарду Мартиросяну ряд вопросов.
“Уважаемый господин Мартиросян,
4 марта с.г. олигарх Джордж Сорос опубликовал в британской газете Financial Times статью с призывом поддержать Турцию, отметив, что "Европа должна укрепить позиции турецкого президента Реджепа Тайипа Эрдогана на переговорах с Путиным".
С учетом того факта, что сеть наемников олигарха Джорджа Сороса в Республике Армения всегда безоговорочно следовала указаниям своего хозяина, и в этом случае, по всей вероятности, также последует совету олигарха Сороса в вопросе содействия Турции, требуем ответить на следующие вопросы:
1. Вытекает ли поддержка Турции из интересов национальной безопасности Республики Армения?
2. Принимает ли СНБ меры по нейтрализации влияния иностранной агентурной сети в деле оказания содействия Турции, учитывая, что наемники олигарха Джорджа Сороса владеют масштабным медиаресурсом и богатым опытом ведения кампании лжи и фальши в обмен на деньги?