Գյումրիում դաժան ծեծի ենթարկված երեխային ոչ ոք տեսակցության չի գնացել. Նրան միացվել է արհեստական շնչառություն 03/06/2020   14:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գյումրիում դաժան բռնության ենթարկված 13-ամյա երեխան Գյումրիից Երեւանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել գիշերը՝ ժամը 01։30-ի սահմաններում, պոլիտրավմայով։ Այս մասին այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում ասել է «Սուրբ Աստվածամայր» բկ-ի տնօրեն, վիրաբույժ Նիկոլայ Դալլաքյանը։ Նրա փոխանցմամբ՝ երեխան գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում, ունի համակցված վնասվածքներ, գլխուղեղի սալջարդ, կրծքավանդակի սալջարդ, որովայնի սալջարդ, աջ ամրակի կոտրվածք եւ միացված է արհեստական շնչառության։
Նա նշեց, որ երեխան Գյումրիից տեղափոխվել է ծանր, անգիտակից վիճակում, վնասվածքները պատճառվել են բութ գործիքով. Կտրող-ծակող առարկայով պատճառված վնասվածքներ չկան։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ երեխան Գյումրիի բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել երեկ՝ մարտի 5-ին, ժամը 15․40-ի սահմաններում՝ Գյումրիի Պռոշյան փողոցի տներից մեկից։
Նշված հասցե մեկնած ոստիկանները տանը հայտնաբերել են երեխայի մոր դիակը՝ բռնության հետքերով։
Ձեռնարկված անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներով Գյումրու ոստիկանները պարզել են դեպքի որոշ հանգամանքներ: Արդյունքում հայտնաբերվել և հանցագործություն կատարելու կասկածանքով բերման է ենթարկվել 28-ամյա մի տղամարդ:
Նա ներկայացվել է նախաքննությունն իրականացնող մարմնին:
11:19 06/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեկ Գյումրիում ծեծի ենթարկված երեխայի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր
18:58 05/03/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԲնակարանում հայտնաբերել են 43-ամյա կնոջ դիակը՝ բռնության հետքերով
11:04 05/03/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է Հրազդան քաղաքում 81-ամյա կնոջ սպանությունը. ձերբակալվել է վերջինիս համաքաղաքացին
17:48 04/03/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՀրազդանի ոստիկանները թարմ հետքերով բացահայտեցին 81-ամյա կնոջ սպանությունը․ մեկ անձ ձերբակալվել է
11:41 01/03/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևանում 43-ամյա կինը ծեծել է նախկին ամուսնուն
18:40 26/02/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԿնոջ և երեխաների աչքի առաջ 36-ամյա տղամարդուն սպանելու մեջ մեղադրվող նախկին ոստիկանը կալանավորվել է
11:01 26/02/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԳեղեցկության սրահում մայր և որդի ծեծել են վարսահարդարուհուն
20:22 25/02/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԱրարատում տղամարդը ծեծել է ամուսնալուծվել ցանկացող կնոջը
14:59 24/02/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանությունը՝ Էջմիածնում տեղի ունեցած դաժան սպանության մասին (տեսանյութ)
13:21 24/02/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է Էջմիածնում կատարված սպանության և սպանության փորձի դեպքերը

Врач ереванского медцентра рассказал о состоянии жестоко избитой в Гюмри 13-летней девочки 03/06/2020   14:52  |  Лента новостей
Врач рассказал о состоянии жестоко избитой в Гюмри 13-летней девочки. Девочка с политравмой была госпитализирована из Гюмри в ереванский центр “Сурб Аствацамайр” накануне ночью.
По словам директора медцентра, хирурга Николая Даллакяна, девочка находится в крайне тяжелом состоянии; у нее диагностировали сочетанные травмы, ушибы головного мозга, грудной клетки, брюшной полости, перелом правой ключицы. Ее подключили к аппарату искусственного дыхания.
Он также сообщил, что девочку доставили из Гюмри в Ереван без сознания, с подозрением на внутреннее кровотечение. “У ребенка преобладает черепно-мозговая травма. В данный момент необходимости в повторном хирургическом вмешательстве нет”,  - сказал он.
Травмы подростку нанесли тупым предметом. Колото-резаных ран не обнаружено.
Накануне  пресс-служба Полиции сообщила о том, что в 15:40 измедцентра поступило сообщение о том, что в клинику из одного из домов по улице Прошяна в Гюмри была доставлена 13-летняя девочка с диагнозом "травматический шок, закрытая черепно-мозговая травма". Пробывшие на место оперативники обнаружили в квартире тело матери девочки – 43-летней Марине Х. со следами насилия. По подозрению в совершении преступления подвергнут приводу 28-летний мужчина.