Ինձ համար մեծ պատիվ էր ՀՀ քաղաքացու անձնագիր հանձնել 105-ամյա մեր հայրենակցին. Փաշինյան 03/06/2020 11:47 | Մեկնաբանություն
Ինձ համար մեծ պատիվ էր Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու անձնագիր հանձնել 105-ամյա մեր հայրենակից Նուրհան Յուսուփովիչին (նա ծնվել է Ստամբուլում՝ 1915 թվականին): Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տեղադրել լուսանկար։
«Կրկնակի հուզիչ էր իմանալ, որ Նուրհան Յուսուփովիչը մշտական բնակության Հայաստան վերադառնալու որոշումը կայացրել է Ոչ բռնի, թավշյա, ժողովրդական հեղափոխությամբ ոգեշնչվելով:
Նկարում՝ Նուրհան Յուսուփովիչը համբուրում է հենց նոր իրեն շնորհված՝ ՀՀ քաղաքացու անձնագիրը»,-գրել է Նիկոլ Փաշինյանը:

"Мне выпала большая честь”: Пашинян лично вручил 105-летнему соотечественнику армянский паспорт 03/06/2020   13:11  |  Комментарий
Гражданину Италии 105-летнему репатрианту Нурхану Юсуповичу, который родился в Стамбуле в 1915 году, вручили армянский паспорт. Об этом написал на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"Мне выпала большая честь вручить армянский паспорт 105-летнему нашему соотечественнику Нурхану Юсуповичу. Вдвойне трогательно узнать, что решение о репатриации в Армению Нурхан Юсупович принял, вдохновившись "бархатной революцией", - написал Пашинян, сопроводив запись фотографией со встречи.
На фото видно, как Нурхан Юсупович целует только что врученный ему паспорт гражданина Армении.
12:48 25/02/2020  |  Лента новостейВ Степанакерте открылся форум комиссий и офисов Ай Дата
09:16 19/02/2020  |  Лента новостейУ каждого армянина в мире должно быть гражданство Армении - Пашинян