Զինված ուժերում իրականացվում են կանխարգելիչ միջոցառումներ 03/05/2020   14:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անձնակազմի շրջանում նոր կորոնավիրուսային վարակի ներթափանցման կանխարգելման նպատակով ՀՀ զինված ուժերում իրականացվում են մի շարք ժամանակավոր միջոցառումներ.
ռազմաբժշկական հաստատություններում խստացվել է անցագրային ռեժիմը, մուտքը թույլատրվում է միայն հսկիչ անցագրային կետերում ջերմաչափում կատարելուց հետո՝ բժշկական պաշտպանիչ դիմակներով,
ռազմաբժշկական հաստատություններում դադարեցվել են պլանային հետազոտման և բժշկական օգնության կարիք ունեցող զինծառայողների ընտանիքների անդամների, երկարամյա ծառայության և հաշմանդամության զինվորական կենսաթոշակ ստացող նախկին զինծառայողների, ինչպես նաև մարտական գործողությունների մասնակիցների և այլ շահառուների բժշկական օգնության ու սպասարկման կազմակերպումը, իսկ պետության կողմից երաշխավորված անվճար և արտոնյալ պայմաններով բժշկական օգնության ու սպասարկման ուղեգրերի տրամադրումն իրականացվում է հսկիչ-անցագրային կետերից՝ բացառելով վերջիններիս մուտքը ստորաբաժանումների տարածք,
շարքային կազմի պարտադիր զինծառայողներին տրամադրվում է արձակուրդ միայն «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի» մասին ՀՀ օրեն­քի 28-րդ հոդվածի 6-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով նախատեսված հիմքերի առկայու­թյան դեպքում:
19:44 03/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԾաղկաձորում իրավիճակն իրոք հակասական է. Որոշ հյուրանոցներում ամրագրումները չեղարկվում են, հյուրանոցները դատարկվում, իսկ մյուսներն էլ հավատացնում, որ վիճակը կայուն է

В ВС Армении проводится профилактические мероприятия по предотвращению проникновения коронавируса 03/05/2020   15:59  |  Лента новостей
Временные меры предприняты с целью предотвращения проникновения коронавируса нового типа среди личного состава в ВС Армении. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны РА.
Сообщается, что в военно-медицинских учреждениях ужесточен пропускной режим, вход разрешен только в медицинских защитных масках и после измерения температуры тела на пропускных пунктах.
В военно-медицинских учреждениях прекращена организация медицинской помощи и обслуживания членов семей военнослужащих, нуждающихся в плановом обследовании и медицинской помощи, бывших военнослужащих, получающих военную пенсию по выслуге лет и инвалидности, а также участников боевых действий и других бенефициаров, а предоставление гарантированной государством медпомощи бесплатно и на льготных условиях и путевок на обслуживание осуществляется в контрольно-пропускных пунктах;
Военнослужащим рядового состава предоставляется отпуск только при наличии оснований, предусмотренных пунктами 2 и 3 части 6 статьи 28 Закона РА “О военной службе и статусе военнослужащего”.