Վարչապետը ԱԱԾ տնօրեն և ոստիկանապետ նշանակելու որոշում ունի 03/04/2020 18:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Որոշում ունեմ, ամսի 19-ին կհրապարակվի։ ԱԺ-ում այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք ԱԱԾ տօրեն և ոստիկանապետ նշանակելու որոշում ունի, թե ոչ։
Նշենք, որ մարտի 19-ին լրանում է ԱԱԾ տնօրենի և ոստիկանապետի ժամանակավոր պաշտոնակատարների օրենքով սահմանված լիազորությունների վեցամսյա ժամկետը։
Անդրադառնալով այդ երկու կառույցների աշխատանքին՝ վարչապետն ասաց. «Կարծում եմ՝ պրոբլեմներ ունենք իրավապահ համակարգում, և պետք է այդ պրոբլեմները համակարգված ձևով լուծենք, բայց ես այդ պրոբլեմների ամբողջ պատասխանատվությունը չեմ դնի ոստիկանապետի ժամանակավոր պաշտոնակատարի և ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնակատարի վրա»,-նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Վերջինս ընդգծեց՝ խնդիրները լուծված չեն այն պատճառով, որ լուծման համար հարկավոր է ճշգրիտ ախտորոշում. «Կարծում եմ՝ ճշգրիտ ախտորոշմանը մոտ ենք առնվազն»,-հավելեց վարչապետը։

Пашинян принял решение о назначении глав СНБ и Полиции Армении 03/04/2020   18:16  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе правительственного часа в парламенте заявил, что принял решение относительно назначения глав Службы национальной безопасности и Полиции.
"Решение есть. Оно будет обнародовано 19-го числа", - сказал премьер.
Отметим, что 19-г марта истекает установленный законом шестимесячный срок полномочий и.о. глав СНБ и Полиции.
Коснувшись работы двух структур, премьер отметил, что есть проблемы в правоохранительной системе, которые нуждаются в системном решении, однако он не станет возлагать всю ответственность за их решение на исполняющих обязанности глав СНБ и Полиции.
По его словам, проблемы не решены из-за того, что нуждаются в точном диагнозе. “Полагаю, мы как минимум близки к точному диагнозу”, - добавил Пашинян.