Սեյրան Օհանյանին նոր մեղադրանք է առաջադրվել 03/04/2020 17:29 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցավոր արարք` առանձնապես խոշոր չափերով գույքի վատնում կատարելու համար: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ՀՔԾ-ից։ Նրանց փոխանցմամբ՝ Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը չհեռանալու մասին։
Հիշեցնենք, որ մարտի 2-ին, ՀՔԾ-ն հայտարարել է ՀՀ ՊՆ նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանին որպես կասկածյալ ներգրավվելու որոշման մասին։ Ըստ ՀՔԾ հաղորդագրության՝ Սեյրան Օհանյանը կասկածյալ է ներգրավվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցավոր արարք` առանձնապես խոշոր չափերի` 1,046,400,000 ՀՀ դրամ արժողությամբ գույքի վատնում կատարելու կասկածանքով: Սեյրան Օհանյանի պաշտպան Կարեն Մեժլումյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել էր, որ կասկածանքն անհիմն է, որևէ փաստական և իրավական հիմք չունի, իսկ Սեյրան Օհանյանը լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, որ ինչեւ ապրիլի 5-ը կարող է եւս մի 10 հատ այսպիսի գործ գտնեն, բայց գործով պետք է ամեն ինչ ապացուցվի։

Экс-министру обороны Армении Сейрану Оганяну предъявили новое обвинение 03/04/2020 17:53 | Лента новостей
Бывшему министру обороны Армении Сейрану Оганяну предъявлено обвинение за совершение преступного деяния, предусмотренного пунктом 1 частью 3 статьи 179(Присвоение или растрата в особо крупных размерах”) Уголовного кодекса РА. Об этом в ответ на запрос “ФактИнфо” сообщили в Специальной следственной службе Армении.
В отношении Сейрана Оганяна избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Напомним, 2 марта ССС сообщила, что экс-министр обороны Армении Сейран Оганян был привлечен в качестве подозреваемого по уголовному делу о растрате имущества на сумму в размере 1,046,400,000 драмов.
Адвокат экс-главы Минобороны Карен Межлумян в беседе с “ФактИнфо” заявил, что подозрение безосновательно, не имеет под собой каких-либо фактических или правовых оснований.
В свою очередь Сейран Оганян в беседе с журналистами отверг подозрения в свой адрес. По словам Оганяна, возможно, до 5 апреля(на этот день назначено голосование на референдуме по поправкам в Конституцию РА - Прим.ред.) найдут еще таких 10 дел, однако, как отметил он, все это нужно доказать.