ՁԻԱՀ կանխարգելման կենտրոնի աշխատակիցները կառավարության մոտ բողոքի ակցիա կիրականացնեն 02/27/2020 10:01 | ԼՐԱՀՈՍ
ՁԻԱՀ կանխարգելման կենտրոնի աշխատակիցները պատրաստվում են կառավարության շենքի մոտ բողոքի ակցիա իրականացնել։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ՁԻԱՀ կանխարգելման կենտրոնի կանխարգելման բաժնի վարիչ Ժանետա Պետրոսյանն ասաց՝ պատրաստվում են իրենց ձայնը լսելի դարձնել կառավարության անդամների համար. «Այսօր ուղղակի չենք մտել մեր աշխատասենյակներ։ Իհարկե կապահովենք, որպեսզի կենտրոնում մնան մասնագետներ՝ պացիենտներին անհրաժեշտ ծառայությունները տրամադրելու համար, բայց հիմնական կազմով գնալու ենք կառավարության շենք»,-ընդգծեց Ժանետա Պետրոսյանը։
Հիշեցնենք, որ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հրամանով փետրվարի 25-ից աշխատանքից ազատվել է ՁԻԱՀ կենտրոնի տնօրեն Սամվել Գրիգորյանը, ով 24-ից գտնվում է ժամանակավոր անաշխատունակության մեջ։ Առողջապահության փոխնախարար Արտյոմ Սմբատյանն երեկ՝ փետրվարի 26-ին, կենտրոնի աշխատակազմին ներկայացրել է տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արթուր Բերբերյանին։ Կենտրոնի աշխատակիցները, սակայն, չեն ընդունում Առողջապահության նախարարի որոշումները։
«Փաստինֆո»-ն նաև հայտնել է, որ երեկ երեկոյան ՁԻԱՀ–ի կանխարգելման հանրապետական կենտրոնի փոխտնօրեն Արամ Հակոբյանը բերման է ենթարկվել ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին։ Նա հրաժարվել էր հիմնարկության կնիքը, այլ փաստաթղթեր եւ տնօրենի աշխատասենյակի բանալին փոխանցել նորանշանակ տնօրենի պաշտոնակատարին։ Ավելի ուշ փոխտնօրենն ազատ է արձակվել:

Сотрудники Центра по профилактике СПИДа проведут акцию протеста у здания правительства Армении 02/27/2020   10:47  |  Лента новостей
Сотрудники Республиканского центра по профилактике СПИДа собираются провести акцию протеста у здания правительства Армении.
Как заявила в беседе с "ФактИнфо" заведующая отделом профилактики Центра Жанетта Петросян, таким образом они пытаются донести свой голос до членов правительства. ”Мы сегодня просто не зашли в свои кабинеты. Безусловно, в Центре останутся специалисты, чтобы оказать необходимую помощь пациентам. В целом же мы планируем в полном составе направиться к зданию правительства”, - сказала она.
По приказу министра здравоохранения Армении Арсена Торосяна  с 25 февраля был уволен директор Республиканского центра по профилактике СПИДа Самвел Григорян, который с 24-го февраля отсутствует из-за временной нетрудоспособности.
Замглавы Минздрава Артем Смбатян накануне, 26 февраля, представил коллективу Центра временно исполняющего обязанности директора медучреждения Артура Берберяна. Однако сотрудники Центра не согласны с  решением министра здравоохранения.
Как сообщило ранее ИА “ФактИнфо”, накануне вечером заместитель директора Республиканского центра по профилактике СПИДа Арам Акопян был подвергнут приводу в отдел Полиции ереванского района Нор Норк. Он отказался передать нового и.о. руководителя Центра печать учреждения, документы и ключ от кабинета директора. Позже замдиректора отпустили на свободу.
15:13 15/10/2019  |  Лента новостейПашинян уволил замглавы Минздрава Армении
12:37 03/09/2019  |  Лента новостейПресс-конференция главы Миндзрава Армении закончилась скандалом
11:30 26/04/2019  |  Лента новостейПашинян назначил нового заместителя главы Минздрава Армении
17:35 04/04/2019  |  Лента новостейГлава Минздрава Армении назвал дату презентации первого вертолета скорой помощи