ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը երախտագիտություն է հայտնում ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հազարավոր աջակիցներին 02/26/2020   11:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը երախտագիտություն է հայտնում ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հազարավոր աջակիցներին՝ Սերժ Սարգսյանին առաջադրված շինծու մեղադրանքով այսօր մեկնարկած դատավարությանը, չնայած անբարենպաստ եղանակային պայմաններին, ներկա գտնվելու և, ըստ էության, քաղաքական հետապնդման ենթարկվող պետական, քաղաքական գործչին, Արցախի հերոսին իրենց ներկայությամբ սատարելու, հրապարակային աջակցություն հայտնելու համար:
Շնորհակալություն ենք հայտնում նաև Հայաստանում, Արցախում և արտերկրում բնակվողմեր այն բազմահազար հայրենակիցներին, ովքեր իրենց հեռախոսազանգերով, գրասենյակ ուղարկած բազմաթիվ նամակներով դատապարտում են Հայաստանում ներկայիս իշխանությունների օրոք իրականացվող հերթական քաղաքական հետապնդումը և անվերապահ աջակցություն հայտնում ՀՀ երրորդ նախագահին:
Սերժ Սարգսյանը համոզված է, որ հանուն արդարության պայքարում հաղթանակն այլընտրանք չունի, և այսօր Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվող բազմաթիվ անարդարությունները, ապօրինություններն ու քաղաքական հակառակորդների հետապնդման փորձերը դատապարտված են ձախողման:
19:36 25/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆերկա իշխանությունների վարած քաղաքականությունը Արցախի հիմնահարցի մտադրված տապալումն է. Նարեկ Մութաֆյան
16:55 25/02/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՍերժ Սարգսյանի գործով դատավորը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ
16:24 25/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը չկա, բայց քաղաքացիները նորից վատ են ապրում, գազի գինը նորից բարձրանում է. Նարեկ Սամսոնյան

Серж Саргсян убеждён, что попытки преследования политических противников обречены на неудачу 02/26/2020   11:38  |  Лента новостей
Офис третьего президента Армении выражает благодарность тысячам сторонников третьего президента РА Сержа Саргсяна за то, что они, несмотря на неблагоприятные погодные условия, присутствовали на начавшемся сегодня суде по сфабрикованному обвинению, предъявленному Сержу Саргсяну, и своим присутствием поддержали, публично выразили солидарность государственному, политическому деятелю, Герою Арцаха, который подвергается, по сути, политическому преследованию.
“Выражаем благодарность также многим тысячам наших соотечественников, проживающих в Армении, Арцахе и за рубежом, которые в своих телефонных звонках, многочисленных направленных в офис письмах осуждают очередное политическое преследование, осуществляемое в Армении при нынешних властях, и выражают безусловную поддержку третьему президенту РА”, - говорится в заявлении.
Серж Саргсян убеждён, что в борьбе за справедливость победа не имеет альтернативы и творимые сегодня в Республике Армения многочисленные несправедливости, беззакония и попытки преследования политических противников обречены на неудачу.