Դատարանում քննարկվում է Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի եւ Արմեն Գեւորգյանի նկատմամբ հետապնդումը դադարեցնելու հարցը 02/25/2020 13:22 | 2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, սկսվել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։ Դատարանում քննարկվում է Յուրի Խաչատուրովի, Արմեն Դանիելյանի և Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու և գործի վարույթը կարճելու մասին պաշտպանների միջնորդությունները։
Նշենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի կողմից ներկայացված՝ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու և գործի վարույթը կարճելու մասին միջնորդության վերաբերյալ մեղադրող կողմը ներկայացրել է իր առարկությունները ։

Суд рассматривает ходатайство защиты о прекращении уголовного преследования Роберта Кочаряна и трех высокопоставленных экс-чиновников 02/25/2020   13:44  |  Суд по делу второго президента РА
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян на сегодняшнем заседании рассматривает ходатайства адвокатов о прекращении уголовного преследования второго президента Армении Роберта Кочаряна, экс-начальника Генштаба ВС РА, бывшего генсека ОДКБ Юрия Хачатурова, экс-министра обороны РА Сейрана Оганяна и бывшего вице-премьера РА Армена Геворкяна.
Сторона обвинения представила свои возражения против прекращения уголовного преследования Роберта Кочаряна и прекращения производства по уголовному делу.