ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ 02/25/2020   17:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 25-ին ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդի 43-րդ նստաշրջանի շրջանակներում տեղի ունեցավ Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:  Այս մասին տեղեկացնում է Արտաքին գործերի նախարարությունը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների երկկողմ և բազմակողմ օրակարգին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Զոհրաբ Մնացականյանը և Սերգեյ Լավրովը մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանային և միջազգային հրատապության մի շարք հարցերի, Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ:

В МИД Армении сообщили подробности встречи Мнацаканяна и Лаврова 02/25/2020 17:41 | Лента новостей
25 февраля в рамках 43-й сессии Совета ООН по правам человека состоялась встреча министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна с главой МИД России Сергеем Лавровым.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении, в ходе встречи собеседники обсудили широкий спектр вопросов двусторонней и многосторонней повестки армяно-российских союзнических отношений.
Зограб Мнацаканян и Сергей Лавров обменялись мнениями по ряду актуальных региональных и международных вопросов, а также по развитию ситуации на Ближнем Востоке.