Ադրբեջանի կողմից հայտարարված «Դիվերսիան» ուղղակի լավ հեքիաթ է . Արծրուն Հովհաննիսյան 02/24/2020 14:21 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը Ադրբեջանի կողմից հայտարարված դիվերսիայի մասին լուրերն ապատեղեկատվություն են։
«Ադրբեջանի կողմից հայտարարված «Դիվերսիան» ուղղակի լավ հեքիաթ է, ադրբեջանական հանրության համար։ Դա լիովին ապատեղեկատվություն է։ ՀՀ ԶՈւ-երը ընդամենը պատասխանել են ադրբեջանական սադրանքներին, որի արդյունքները ինքներդ եք տեսնում։
Դեռ ավելին, հայկական կողմը այս ամենով դեռ զսպվածություն է դրսևորում»,-Ֆեյսբուքում գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Ավելի վաղ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել էր, որ երեկ ադրբեջանական ԶՈւ-երի ստորաբաժանումները կրակ են բացել ՀՀ ԶՈւ-երի ստորաբաժանումների մարտական դիրքերի ուղղությամբ:
«Կրակից վիրավորվել է հայ զինծառայող, վիրավորումը թեթև է, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում: Հայկական ԶՈւ-երի ստորաբաժանումների պատասխան կրակից հետո ադրբեջանական կրակը դադարել է»,- հայտնել էր նա:

“Сказка для азербайджанской общественности": в Минобороны Армении опровергли заявления Баку о "диверсии" 02/24/2020   14:32  |  Карабахский конфликт
Появившаяся в СМИ Азербайджана информация о "диверсии" с армянской стороны не соответствует действительности. Об этом заявил пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в Facebook.
"Заявления азербайджанской стороны о "диверсии" – просто хорошая сказка для азербайджанской общественности. Это полностью дезинформация. Армянские ВС всего лишь ответили на азербайджанские провокации, результаты которой вы сами видите. Более того, армянская сторона проявляет сдержанность", – подчеркнул пресс-секретарь Минобороны Армении.
Ранее Ованнисян сообщил, что азербайджанские ВС накануне открыли огонь по боевым позициям ВС Армении.
"В результате обстрела ранен армянский военнослужащий. Он получил легкое ранение, его жизнь вне опасности. После открытого подразделениями армянских ВС ответного огня, азербайджанская сторона прекратила стрельбу", - сообщил ранее Арцрун Ованнисян.