Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի վարչապետին Անկախության օրվա կապակցությամբ 02/24/2020 15:08 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի Հանրապետության վարչապետ Յուրի Ռատասին՝ Էստոնիայի անկախության օրվա կապակցությամբ: Ուղերձում մասնավորապես նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում և անկեղծ բարեմաղթանքներս եմ հղում Ձեզ և Էստոնիայի բարեկամ ժողովրդին Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է մեր երկրների միջև կառուցողական երկխոսության և փոխշահավետ համագործակցության վրա հիմնված հարաբերությունների պահպանումն ու ընդլայնումը։
Համոզված եմ, որ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, առողջապահության, մշակութային փոխանակումների ոլորտում մեր փոխգործակցությունն ամուր հիմք է թե՛ երկկողմ, թե՛ ԵՄ շրջանակներում կապերի հետագա զարգացման համար։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Էստոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ առաջընթաց և բարօրություն»։

Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Эстонии по случаю Дня независимости 02/24/2020   17:11  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Эстонской Республики Юри Ратасу по случаю Дня независимости Эстонии.Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении.
“Сердечно поздравляю и направляю искренние пожелания Вам и дружественному народу Эстонии по случаю Дня независимости”, - говорится в послании.
Пашинян отметил, что Армения придает большое значение поддержанию и расширению основанных на конструктивном диалоге и взаимовыгодном сотрудничестве отношений между нашими странами.
"Убежден, что наше сотрудничество в области информационных технологий, здравоохранения и культурного обмена является прочной основой для дальнейшего развития отношений как на двустороннем уровне, так и в рамках ЕС. Желаю Вам крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Эстонии - прогресса и процветания”, - отмечается в послании.