Հանրապետության լեռնային և նախալեռնային բոլոր շրջաններում կտեղա ձյուն, առանձին հատվածներում սպասվում է նաև բուք. Գագիկ Սուրենյան 02/24/2020 11:01 | Մեկնաբանություն
Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 25-ի ցերեկը և 26-ի գիշերը կնվազի 8-10 աստիճանով։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը:
«Հարգելի վարորդներ ուշադրություն
Փետրվարի 25-ի ցերեկը ցուրտ մթնոլորտային ճակատի ներխուժմամբ պայմանավորված հանրապետության լեռնային և նախալեռնային բոլոր շրջաններում կտեղա ձյուն, առանձին հատվածներում սպասվում է նաև բուք։ Վաղը երեկոյան ժամերից տեղումները աստիճանաբար կդադարեն։ օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 25-ի ցերեկը և 26-ի գիշերը կնվազի 8-10 աստիճանով, որը կտևի ընդամենը 1 օր, փետրվարի 27-ից սկսած օդի ջերմաստիճանը կրկին կսկսի բարձրանալ»։

Главный синоптик Армении предупредил водителей о неприятных “сюрпризах” погоды 02/24/2020   11:14  |  Информационная платформа
Осадки и похолодание ожидаются на территории Армении в ближайшие дни. Об этом сообщил на своей странице в Facebook глава отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентр Гагик Суренян.
Обращая внимание водителей,Суреня предупредил, что в связи с проникновением в республику днем 25 февраля холодного атмосферного фронта в горных и предгорных районах пойдет снег, местами ожидается также метель.
“С вечера вторника осадки постепенно прекратятся, а температура воздуха днем 25 февраля и ночью 26-го понизится на 8-10 градусов. Однако холода продержатся всего один день, и уже  с 27 февраля температура вновь начнет повышаться”, - сообщил Суренян.