Երկու բարձրաստիճան զինվորականի պաշտոնանկության առաջարկ է ներկայացվել 02/19/2020 13:34 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահի աշխատակազմը փետրվարի 18-ին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից ստացել է առաջարկություն պաշտոնանկ անել ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանապետ Արթուր Բաղդասարյանին և ՀՀ ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ Ալեքսան Ալեքսանյանին: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնել է ՀՀ նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը:
Արթուր Բաղդասարյանը ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետի պաշտոնում նշանակվել է 2017 թվականի մայիսի 25-ին, իսկ Ալեքսան Ալեքսանյանը ՀՀ ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետի պաշտոնում նշանակվել է 2019 թվականի նոյեմբերի 28-ին:

В аппарат президента Армении поступило предложение об увольнении двух высокопоставленных военных 02/19/2020   13:45  |  Лента новостей
Аппарат президента Армении получил поступившее от аппарата премьер-министра Армении предложение об отправке в отставку начальника Военной полиции Артура Багдасаряна и  начальника управления по морально-психологическому обеспечению ВС РА Алексана Алексаняна. Об этом “ФактИнфо” сообщила помощник президента Армении Асмик Погосян.
Артур Багдасарян был назначен на пост главы Военной полиции Минобороны Армении 25 мая 2017 года, а Алексан Алексанян возглавил управление по морально-психологическому обеспечению ВС РА 28 ноября 2019 года.