Արթուր Բաղդասարյանն ու Ալեքսան Ալեքսանյանն ազատվեցին պաշտոններից 02/19/2020 15:23 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահն ստորագրել է ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանապետ Արթուր Բաղդասարյանին և ՀՀ ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ Ալեքսան Ալեքսանյանին ազատելու մասին հրամանագրերը։
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ նրանց ազատելու վերաբերյալ առաջարկությունը ներկայացրել էր ՀՀ վարչապետը՝ փետրվարի 18-ին:
Արթուր Բաղդասարյանը ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետի պաշտոնում նշանակվել է 2017 թվականի մայիսի 25-ին, իսկ Ալեքսան Ալեքսանյանը ՀՀ ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետի պաշտոնում նշանակվել է 2019 թվականի նոյեմբերի 28-ին:

Президент Армении подписал указ об отставке двух высокопоставленных военных 02/19/2020   15:42  |  Лента новостей
Начальник Военной полиции Министерства обороны Армении Артур Багдасарян освобожден от занимаемой должности. Соответствующий указ подписал президент Армении Армен Саркисян.
Еще одним указом президента от занимаемой должности освобожден глава управления по морально-психологическому обеспечению Алексан Алексанян.
Как стало известно “ФактИнфо”, предложение об их увольнении 18 февраля представил премьер-министр Армении.
Артур Багдасарян был назначен на пост главы Военной полиции Минобороны Армении 25 мая 2017 года, а Алексан Алексанян возглавил управление по морально-психологическому обеспечению ВС РА 28 ноября 2019 года.