Բարսեղ Բեգլարյանի և Սերժ Սարգսյանի գործի հիմքում բացառապես Սերգո Կարապետյանի ցուցմունքն է. պաշտպան 02/18/2020 16:09 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ֆլեշ» ընկերության սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանի և ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գործի հիմքում բացառապես Սերգո Կարապետյանի ցուցմունքն է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Բարսեղ Բեգլարյանի պաշտպան Նիկոլայ Հակոբյանը։
Վերջինիս խոսքով՝ իր դիրքորոշումը հստակ է՝ մեղադրանքն անհիմն է, և հափշտակություն, իր համոզմամբ, գոյություն չունի։
Պաշտպանի խոսքով՝ Սերգո Կարապետյանը և Բարսեղ Բեգլարյանը նախաքննության ընթացքում առերեսվել են և Կարապետյանը պնդել է իր ցուցմունքը, իսկ
Բեգլարյանը՝ հերքել։
Հիշեցնենք, որ քրեական գործով որպես մեղադրյալ են ներգրավվել նաև Գյուղատնտեսության նախկին նախարար Սերգո Կարապետյանը, «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանը։ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 38-179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով,
Սերգո Կարապետյանին՝ ՀՀ ՔՕ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, Բարսեղ Բեգլարյանին՝ ՀՀ ՔՕ 38-179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով։
Դատախազությունը հաստատել է մեղադրական եզրակացությունները և քրեական գործն ուղարկել դատարան։ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և մյուսների գործը մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վահե Միսակյանին։

В основу дела в отношении Барсега Бегларяна и Сержа Саргсяна легли показания Серго Карапетяна - адвокат 02/18/2020   16:40  |  Лента новостей
В основу дела в отношении владельца компании “Флеш” Барсега Бегларяна и третьего президента Армении Сержа Саргсяна легли исключительно показания бывшего министра сельского хозяйства Серго Карапетяна. Об этом в беседе с журналистами заявил адвокат Николай Акопян, представляющий интересы Барсега Бегларяна.
По его словам, обвинение не имеет под собой основания, а хищения, по его убеждения, не было.
Адвокат отметил, что в ходе предварительного следствия состоялась очная ставка между Серго Карапетяном и Барсегом Бегларяном. Он рассказал, что на очной ставке Карапетян подтвердил свои показания, а Бегларян - опроверг.
Напомним, третьему президенту Армении предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 38-179(Соучастие в присвоении или растрате в особо крупных размерах) УК Армении.
Серго Карапетяну предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 179(“Присвоение или растрата в особо крупных размерах”) Уголовного кодекса Армении, а Барсегу Бегларяну – по пункту 1 части 3 статьи 38-179(“Соучастие в присвоении или растрате в особо крупных размерах”) УК РА.
Прокуратура утвердила обвинительные заключения и направила уголовное дело в суд. Дело в отношении Сержа Саргсяна и остальных фигурантов поступило на рассмотрение судьи суда общей юрисдикции Ваге Мисакяна.