Ոչնչացվել է 54000 ժամկետանց ձու 02/18/2020   16:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերջին շրջանում հանրապետությունում նկատվող սննդային ձվի գերարտադրությամբ պայմանավորված՝ ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը պետական վերահսկողության միջոցառումներ է անցկացնում ձվի շուկայում, մասնավորապես՝ ձու արտադրող կազմակերպություններում: Այս մասին հայտնում են Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնից։
Արմավիրի մարզի Մյասնիկյան համայնքում գտնվող «Մյաս» ՍՊԸ-ում (Բաղրամյանի թ/ֆ) Տեսչական մարմնի Արմավիրի մարզային կենտրոնի մասնագետները հայտնաբերել են 150 արկղ՝ 54000 հատ,  ժամկետանց  ձու, որը տեղում ոչնչացվել է:
ՍԱՏՄ Կոտայքի մարզային կենտրոնի տեսուչները «Լուսակերտ» ՍՊ ընկերությունում անցկացվող վերահսկողության ընթացքում հայտնաբերել են  մոտ 130000 «ապագայի» մակնշմամբ հավկիթներ, որոնց վրա մակնշված է եղել 2020 թվականի 19-ը, 20-ը, 22-ը:
Տրվել է արտադրանքի իրացումը կասեցնելու կարգադրագիր, կատարվել է նմուշառում՝ թարմությունը որոշելու նպատակով: Լաբորատոր փորձաքննության արդյունքները կներկայացվեն հաջորդիվ:
12:35 22/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՕրական շուկա է հանվում 1.2 մլն հատից ավելի սննդային ձու, դեֆիցիտ չի լինի. Թռչնաբույծների միություն
10:32 29/08/2018  |  ՄամուլՁուն թանկացավ. Գնանկումը կապված էր ներքին պայմանավորվածությունների հետ. «Փաստ»
11:32 29/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԶատկին ընդառաջ ՏՄՊՊՀ-ն խստացրել է վերահսկողությունը ձվի շուկայում
09:41 06/02/2018  |  ՄամուլՀնարավոր է՝ ձուն էժանանա. «168 ժամ»
13:44 29/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՁվի դեֆիցիտ չի սպասվում. առաջիկայում կվերականգնվի գների նախկին մակարդակը
09:29 22/11/2017  |  ՄամուլՆերկր­ված ձուն վաճառվում է երկու անգամ թանկ գնով. «Ժամանակ»
09:08 05/10/2017  |  ՄամուլԹռչնամիս, հավկիթ արտադրողները հայտնվել են դժվար կացության առաջ. «Ժողովուրդ»

В Армении уничтожили 54 000 просроченных яиц 02/18/2020   17:34  |  Лента новостей
Инспекционный орган безопасности продуктов питания Армении ввиду наметившихся в последнее время в республике перепроизводством пищевых яиц проводит мероприятия по контроля за рынком, в частности в компаниях по производству яиц, сообщает пресс-служба ведомства.
В ООО "Мяс" (птицефабрика Баграмяна), расположенном в общине Мясникян Армавирской области Армении, сотрудники областного центра обнаружили 150 коробок просроченных яиц (54000 штук), которые на месте были уничтожены.
В ходе мониторинга в ООО "Лусакерт" инспекторы котайского областного центра обнаружили около 130 000 яиц с маркировкой "будущего", на которых были указаны даты 19-ое, 20-ое, 22-ое февраля 2020 года.
Даны распоряжения о прекращении сбыта продукции, взяты образцы для проверки свежести. Результаты лабораторной экспертизы будут представлены позже.