Դատախազությունը քննարկում է Արմեն Թավադյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին միջնորդությունը 02/13/2020   11:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազությունն ստացել է «5-րդ ալիք» ՀԸ սեփականատեր Արմեն Թավադյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին պաշտպանի միջնորդությունը, ինչպես նաեւ գույքի վրա կալանք դնելու որոշման դեմ պաշտպանի բողոքը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ ներկայացված միջնորդությունը և բողոքն ուսումնասիրվում են։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Արմեն Թավադյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը Թավադյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին միջնորդություն էր ներկայացրել։ Թավադյանի համար երաշխավորել են ՀՀ ԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը, Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանը, ՀՀ առաջին ՄԻՊ Լարիսա Ալավերդյանը, քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը, «Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» անդամ Էլինար Վարդանյանը, տնտեսագետ Վարդան Բոստանջյանը, ռազմական-քաղաքական գործիչ Գևորգ Գևորգյանը, քաղաքագետ Արծրուն Պեպանյանը, գրող, հրապարակախոս Սպարտակ Ղարաբաղցյանը, «5-րդ» ալիք ՀԸ գործադիր տնօրեն Հարություն Հարությունյանը։ Բացի այդ՝ բողոքարկվել է նաև Թավադյանի գույքի վրա կալանք դնելու մասին ՀՔԾ քննիչի որոշումը։

Генпрокуратура Армении рассматривает ходатайство об освобождении Армена Тавадяна под личное поручительство 02/13/2020   11:46  |  Лента новостей
Генеральная прокуратура Армении получила ходатайство об освобождении владельца телекомпании “Пятый канал” Армена Тавадяна под личное поручительство. Об этом “ФактИнфо” сообщила руководитель отдела по связям с общественностью надзорного ведомства Аревик Хачатрян.
Генпрокуратура также получила жалобу защиты на арест имущества Тавадяна. Хачатрян сообщила, что ходатайство и жалоба изучаются.
Ранее стало известно, что за Тавадяна поручились бывший вице-спикер парламента Армении Арпине Ованнисян, экс-омбудсмен Арцаха Рубен Меликян, первый омбудсмен Армении Лариса Алавердян, политтехнолог Карен Кочарян, член “Группы альтернативных проектов” Элинар Варданян, экономист Вардан Бостанджян, военно-политический деятель Геворк Геворкян, политолог Арцрун Пепанян, писатель и публицист Спартак Карабахцян, исполнительный директор телекомпании “Пятый канал” Арутюн Арутюнян.